В Олександрії з’явилась варта правопорядку

Громадське формування з охорони громадського порядку «Олександрійська міська варта правопорядку» буде перейматись не тільки допомогою міліціонерам, але й охороною комунальних об’єктів. Про це повідомив начальник комунального підприємства «Благоустрій» Володимир Литовченко, який був доповідачем з питання, пишуть "Олександрійські новини".

Слід зазначити, що охоронні послуги є ліцензованим видом діяльності і виконуватись громадським формуванням не може, бо це є охоронною діяльністю – ліцензованим видом комерційних послуг.

Рішення про реєстрацію «Олександрійської міської варти правопорядку» прийняв виконавчий комітет міської ради 26 грудня.

Фактично це формування буде створено на базі іншого - «Січ», яке знаходиться нині в стадії ліквідації. Раніше «Січ» також охороняла комунальні об’єкти, в тому числі Станцію юних натуралістів, приміщення міської ради. Саме із співробітниками «Січі» пов'язаний скандал щодо фізичного блокування доступу журналістів міських ЗМІ до засідань виконавчого комітету.

Довідка. Громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону створюються і діють у взаємодії з правоохоронними органами, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, додержуючись принципів гуманізму, законності, гласності, додержання прав та свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, рівноправності членів цих формувань.

Джерело: 
Мій Кіровоград