На Кіровоградщині жінкам пропонують безплатне навчання за 31 професією, де до повномасштабного вторгнення були більше залучені чоловіки.
В Олександрії свастикою спаплюжили пам’ятник євреям
| 02/02/14 07:02 Суспільство, НАДЗВИЧАЙНА ПОДІЯ |
В Олександрії невідомі розмалювали пам’ятник євреям, розстріляним у роки Великої Вітчизняної війни. Подія сталася в ніч з суботи на неділю, 2 лютого.
Про це повідомив голова Олександрійської єврейської громади Олександр Пирогов, пише «Правдоруб».
Невідомі нанесли чорною аерозольною фарбою свастику, а також два надписи: «Zieg Heil» і «Смерть жидам».

О 7-й ранку написи помітив сторож, який охороняє приміщення санстанції поряд з пам’ятником. По телефону він передав інформацію голови єврейської громади Пирогову.
До меморіалу були викликані працівники міліції. Вони сфотографували написи і зібрали необхідні свідчення. Попередньо встановлено, що осквернення пам’ятника відбулося приблизно о 2-й години ночі.
Міліція розшукує зловмисників і вирішує питання про порушення кримінальної справи за статтею «Хуліганство».
Після збору доказів, силами громади пам’ятник приведено в порядок, написи вдалося відмити. Пирогов вважає, що діяли підлітки-хулігани, які самі погано розуміють, що і навіщо роблять. По-перше, про це свідчить орфографічна помилка у фашистському вітанні, яке правильно пишеться не «Zieg Heil», а «Sieg Heil» — у перекладі: «Хай живе перемога».
За словами Пирогова, у 2007 році пам’ятник вже ставав жертвою подібного вандалізму. Тоді міліція швидко встановила винних. Ними виявилися троє учнів ПТУ №17. Хулігани зізналися, що зробили це «від нічого робити, без будь-якого умислу». Через непідсудність неповнолітніх, до суду справа не дійшла. Юні варвари і їхні батьки публічно вибачилися перед громадою.










