Громаді на Кіровоградщині повернули через суд більше 30 гектарів пасовищ

16/12/25 08:12 Економіка

Голованівська окружна прокуратура в судовому порядку домоглася повернення Гайворонській міській раді земель пасовищ, які використовувалися з порушенням вимог закону.

Про це повідомили у прокуратурі області, пише МК.

 

Під час перевірки встановлено, що фермерське господарство з 2019 року орендувало понад 30 гектарів земель на території села Соломія. Попри визначене цільове призначення — пасовища — ділянки систематично розорювалися та використовувалися для вирощування сільськогосподарських культур.

Такі землі мають спеціальний режим використання: їх розорювання та засівання заборонене, адже це призводить до втрати пасовищ і порушує інтереси територіальної громади.

З огляду на виявлені порушення прокурори звернулися до суду з позовами про розірвання договорів оренди. Господарський суд Кіровоградської області підтримав доводи прокуратури та зобов’язав повернути земельні ділянки у комунальну власність.

Джерело: 
Мій Кіровоград
Важлива новина: 
0