Жителям Кіровограда розповіли, як врятувати потенційного самогубцю

0 23/03/19 05:03 Суспільство

Як допомогти потенційному самогубцю? Для цього потрібно бути дуже обережним, адже спровокувати людину, що відважилася на спробу суїциду, може кожне необережне слово. Про те, як діяти у випадках, коли ви бачите, що хтось має намір покінчити життя самогубством, медіапорталу DOZOR розповіли експерти, пише "МК".

Статистика з цього приводу на Кіровоградщині дуже сумна. У 2017 році на такі вчинки зважилися 272 жителя області. Трохи менше – 217 осіб – звели рахунки з життям минулого року. А вже нинішнього на території регіону покінчили з життям самогубством 15 чоловік. Таку інформацію медіапорталу DOZOR повідомили у головному управлінні статистики Кіровоградської області.

Трапляються випадки, коли спробам самогубства вдається запобігти. Найчастіше це роблять співробітники патрульної поліції.

«Патрульні управління патрульної поліції Кіровоградщини завжди оперативно реагують на виклики про спроби самогубства. З початку 2019 року на території міста Кропивницький патрульні припинили щонайменше три такі спроби», – повідомили медіапорталу DOZOR у прес-службі патрульної поліції.

Як діяти в тому випадку, коли ви бачите, що людина стоїть, наприклад, на мосту і її наміри не викликають сумніву? Про це нам розповів кризовий психолог Андрій Фоменко.

«В першу чергу, потрібно з людиною зав’язати розмову. Найкраще – запитати, що вона збирається робити. Якщо людина почала розповідати, ви можете спитати про деталі того, що відбувається насправді. Найголовніше – не показувати такій людині своє зверхнє ставлення, не брати її «на слабо». Потрібно уважно слухати цю особу, демонструючи, що ви дійсно намагаєтеся її зрозуміти. Головне, щоб потенційний самогубця повірив у щирість вашої зацікавленості», – підкреслив Андрій Фоменко.

За його словами, в жодному випадку не можна знецінювати почуття такої людини, мовляв, те, що відбулося, дрібниця, яка не варта такого страшного рішення.

«Знайте одне – причина, через яку людина вирішила здійснити суїцид, для неї є більш, ніж істотною. Тому ставити під сумнів її рішення не можна. Дуже важливо викликати людину на розмову, щоб вона пояснила, чому вирішила піти на такий крок, і чому насправді вона не хоче жити далі. Весь той час, коли вона буде говорити, людина звільнятиметься від того негативу, від початкового заряду на скоєння самогубства», – стверджує кризовий психолог.

За словами Андрія Фоменка, людина часто не справляється з душевним болем та всілякими сильними емоціями, тому говорячи про них, вона відчуватиме полегшення.

«Другий крок: якщо людина вже пішла на контакт з вами, треба домогтися того, щоб вона не повторила спробу зараз або трохи пізніше. Бажано залучити фахівців – це може бути дзвінок до поліції, психолога, номера телефону довіри. Третій крок – фізично відсторонити людину від можливості скоєння самогубства. Якщо це бритва, або, наприклад, вогнепальна зброя, потрібно вмовити людину віддати це знаряддя вам. Якщо людина намагається кинутися з висоти, потрібно відвести її від краю. Але підкреслюю – в жодному разі не насильницьким способом», – наголосив Андрій Фоменко.

За його словами, якщо вам пішли назустріч, це знаряддя потрібно сховати з очей людини, що замислила самогубство. Далі бажано відволікти її увагу, запропонувавши обговорити проблеми, наприклад за чашкою кави чи чаю.

«Якщо вийде, це взагалі буде круто. В процесі розмови потрібно з’ясувати, хто є можливим контактом людини в житті – це може бути дівчина, дружина, друг, хтось із рідних. Але головне, не розтривожити підопічного об’єктом, що якимось чином спровокувала самогубство, наприклад, на таке рішення особа зважилась після сварки з рідною людиною. Тобто, потрібно «пов’язати» самогубцю з кимось близьким, тим, хто йому не байдужий. Ці люди створять для самогубці контур безпеки – саме такий термін використовують психологи. Це середовище, яке забезпечить самогубцю від подальшої спроби суїциду. Це все, що можете зробити саме ви. А потім у справу мають вступити спеціалісти», – резюмував Андрій Фоменко.

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий