Зарплатне, депутатське.

Не шкода платити кошти за кваліфіковану працю, хоч толковому лікарю, хоч депутату, який виконує сумлінно свої обов'язки, а не протирає на елітному кріслі штани 5 років.

Мені не подобаються розпіарені депутати з минулим тамади на сільських весіллях, які за рік діяльності в парламенті десь узяли мільйон в декларації. Не здатні кваліфіковано розібратись хоч в одному законопроекті, але які стануть героями новинних стрічок після поста у фб про непотрібний Донбас і якихось не таких людей, які там живуть. Я не готова платити таким людям за істерику і відсутність результату.

Але безмірно поважаю депутатів, у яких є якась серйозна мета. Що здатні написати і провести в життя якусь добру ініціативу -- про високі штрафи для алконавтів за кермом, про права/зарплату учасників АТО, про санкції проти РФ, про невизнання виборів до Госдуми через голосування в Криму, про скасування совка в школі. Є ще кваліфікована праця в ПАРЄ та інших організаціях, і вона потребує навичок комунікації, знання іноземних мов, аналітичних здібностей -- тощо. І за це платити достойно зарплатню не шкода, бо від нашої позиції там залежить майбутнє країни в цілому.

Окремо напишу про свій багаторічний біль, про відвідуваність депутатами парламенту. Ти можеш бути сто п'ятнадцять разів героєм поза парламентом, але я не розумію, чого сьогодні той же Семенченко роздав зранку інтерв'ю і в 10.27 уже вийшов з парламенту у своіх справах. Або коли Білецький -- шанована особа розказує про свій новий політичний проект але заявляє, що персональну присутність вважає необов'язковою, голосування по суддям майдану не відвідав, бо “знав що без нього проголосують”. Але додав, що використовує мандат, щоб влаштувати чиюсь дитину до дитсадка чи відкрити якісь двері.

У підсумку всіх цих факторів некваліфіковані особи стають зірками і завсігдаями телеефірів. Раду періодично трусять скандали, коли бюджет чи закон про АТО голосується спільно з “відром” чи волею народу, бо окремі дуже статусні персони не вважають за потрібне ходити на роботу, і доводиться шкребти голоси по усіх коробах. Врешті, буду чесною, якісних депутатів в раді теж якщо набереться кілька десятків -- то й добре.

 

Marina Daniluk-Yarmolaeva
Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий