За останні два тижні на Кропивниччині не зафіксували жодного випадку кору

За останні два тижні в області не зареєстровано жодного випадку захворювання на кір.

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу ОДА.

З початку року в області зареєстровано 15 випадків захворювання на кір, повідомив повідомив на апаратній нараді директор департаменту охорони здоров'я Олег Рибальченко, територіально – у місті Кропивницькому та Гайворонському, Кіровоградському, Маловисківському, Новоукраїнському районах.

Серед хворих – восьмеро дітей. Всі випадки захворювання поодинокі, групових спалахів немає. Особи, які захворіли, були або нещеплені. На даний час ситуація в із захворюваністю на кір області залишається стабільною. Протягом останніх двох тижнів не зареєстровано жодного випадку захворювання.

Щодо ситуації із забезпеченням вакциною проти КПК (кору, епідемічного паротиту, краснухи), то, як зазначив Олег Рибальченко, за підсумками 2017 року область недоотримала 40% вакцини, необхідної для планової імунізації. З початку 2018 року вакцина (бельгійського виробництва) надходить невеликими партіями. Під час останнього надходження (тисяча доз) для Новоукраїнського району було розподілено 90 доз. Цього, звісно, замало, але для вакцинації дітей першого та шостого року життя, відповідно до планового календаря щеплень, достатньо.

Область отримуватиме вакцину й надалі – за рахунок централізованих поставок. Завдяки цьому проводитиметься щеплення дітей, у тому числі й тих, батьки яких свого часу відмовились від планової вакцинації.

На даний час в області вакциновано 66,1% дітей віком від першого року життя до 9 років.

Окрім того, керівник департаменту охорони здоров'я поінформував про стан забезпечення області іншими вакцинами. Зокрема, вакциною проти дифтерії та правця область (у розрахунку на річну потребу) забезпечена майже на 100%, для профілактики поліомієліту – на 108%, вакциною БЦЖ – на 274% від потреби на рік.

Таким чином, певна напруженість є поки що лише з вакциною проти кору. Однак після надходжень до області вона відразу буде розподілятись по районах і містах, а вже на місцях фахівці педіатричної служби викликатимуть для щеплень дітей, які підлягають вакцинації.

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий