З ким буде їсти борщ Чорноіваненко?

23/11/20 05:11 Публікації

Незабаром відбудеться перша сесія Кіровоградської обласної ради VIII скликання, де новообрані депутати прийматимуть присягу та скоріш за все обиратимуть керівний склад ради.

Нагадаємо, що 5% бар’єр до обласної ради подолали сім партій та розподілили між собою 64 мандати наступним чином:

ПП «Батьківщина» - 15 депутатів

ПП «Слуга народу» - 14 депутатів

ПП «Опозиційна платформа — За життя» - 11 депутатів

ПП «Європейська солідарність» - 9 депутатів

ПП «За майбутнє» - 5 депутатів

ПП «Радикальна партія Олега Ляшка» - 5 депутатів

ПП «Пропозиція» - 5 депутатів.

Розпочинається найцікавіше. Підкилимні ігри. Хто з ким в коаліцію?! Або з ким Олександр Чорноіваненко буде їсти борщ наступні п'ять років?

Власне про борщ. Нещодавно в мережу злили аудіозапис розмови, в якій голоси схожі на Олександра Чорноіваненка (голова Кіровоградської обласної ради, партія «Батьківщина»), Сергія Кузьменка (ексголова Кіровоградської ОДА 2014-2019 рр.), його права рука Юрій Гугленко (перший заступник голови обласної ради, «ЄС») та регіоналом Вадимом Валкановим. Зустріч відбувалась в кафе “Козацька застава», що на околиці Кропивницького. Ймовірно цей запис зробили працівники спецслужб. Хоча не слід відкидати версію, що запис зустрічі був спланований самим Чорноіваненком, для того, щоб зараз мати вільні руки при формуванні коаліції перед Кузьменком, одним з спонсорів «Батьківщини» та «ЄС» на Кіровоградщині. Втім учасники зустрічі обговорювали, як будуть ділити область, посади та звісно замовили по 50 і борщ.

На сьогоднішній день в головній ролі виступає партія «Батьківщина» на чолі з Олександром Чорноіваненком, як золотий призер виборчих перегонів. У корзині білосердечних 15 штиків. Навколо них відбуваються “договорняки,” з яких випливають можливі два варіанти розвитку подій.

Перший: ПП«Батьківщина» може об'єднатися з «ЄС», де 6 депутатів з 9 -це люди Кузьменка, «Пропозицією» та «РПЛ». В сумі отримають 34 голоси, що є необхідною більшістю для формування керівного складу ради. При цьому не треба забувати, що до них може приєднатися так само і фракція «За майбутнє» Горбунова. При такій комбінації головою обласної ради переоберуть Олександра Чорноіваненка, першим заступником залишиться Юрій Гугленко, а заступника ради отримає депутат від «Пропозиції» або «РПЛ».

Варіант другий:  ПП «Батьківщина» може також сформувати навколо себе більшість із «Слугами народу» та «ОПЗЖ». Не виключаємо, що до цієї комбінації приєднається знову ж таки «За майбутнє». У підсумку вони матимуть більшість в кількості 40 або 45 депутатів. При такій комбінації головою оберуть Чорноіваненка, квота першого заступника відійде «Слугам» (Сергій Шульга або Ігор Волков). Заступника - отримає «ОПЗЖ».

Ось такі варіанти існують на сьогоднішній день. Точно відомо про те, що кожного дня тривають перемовини. Всі сторони до останнього дня невпевнені у своїх партнерах. Для Олександра Чорноіваненко зараз неабияка делема, у роздумах, з ким борщ їсти: з Кузьменком і «ЄС» чи із «Слугами народу» з подачі Юлі.

Та яким би не був той борщ, вся відповідальність за життя людей в області буде лежати на плечах голови і заступників обласної ради.

Віктор Фацак

Джерело: 
Мій Кіровоград
Важлива новина: 
0