Як святого Миколая заминили дідом Мрозом

Ось так насправді виглядає Дід Мороз, Тріскун, Студенець, Карачун, Зимник.

Образ Діда Мороза, як доброго новорічного персонажа, з‘явився лише наприкінці 30-х років ХХ століття. Взяли його на заміну Святому Миколаю, забороненому після приходу до влади більшовиків.

Дід Мороз був взятий із міфології давньослов‘янських племен. Там справді був присутній повелитель зими та морозів, його називали по-різному: Тріскун, Студенець, Карачун, Зимник і, звичайно, Мороз.

Він поставав у образі велетенського злого діда, який виморожував людей разом із худобою та всіма їхніми припасами. Щоб задобрити Тріскуна-Мороза, для нього приносили жертву. У деяких племен – навіть людську. У лісі до дерева прив‘язували юну дівчину. Якщо на ранок її знаходили замерзлу та ще й вкриту льодом чи снігом, це означало, що Мороз прийняв жертву, і люди переживуть зиму.

По віруванням наших предків, Зимник вночі у люті морози ходив попід вікнами від хати до хати і кликав людей на ім'я. Той хто відгукувався - вмирав. Вірили, що саме він занапащав урожай.

Звідси і вірування, що чути оклики на своє ім‘я- погана прикмета.

А у мішку "з подарунками" він носив голови мертвих, а червоний кунтуш, через те що забризканий кров‘ю... ось так.

Саме це створіння і називали «дід мороз», цю назву і взяли за основу в так званому «СССР», щоб замінити Св.Миколая., який принесений був Християнами, але Св.Миколай в наших предків звався зовсім по іншому, при тих самих функціях, але це зовсім інша історія...

Наталия Ющенко

Джерело: 
Мій Кіровоград
Важлива новина: 
0