Як російська компанія морить кропивничан темрявою та холодом

На вулиці Канізькій у Новомиколаївці триває заміна електроопор та дротів. "Мені ще пощастило, - розповідає Depo.Кропивницький місцевий мешканець Федір Трохимович. - На сусідній вулиці світло є. То я домовився зі своїми сусідами, кинув звідти кілька подовжувачів. Але не кожен має таку можливість. Особливо ж потерпають ті, в кого котли опалення вмикаються від електрики. У таких будинках вдень - максимум плюс дванадцять. Уночі - ще менше".

Слід зазначити, що про відключення жителів попередили заздалегідь, на сайті "Кіровоградобленерго" вивісили графік відключень. "Двадцять першого вимкнули, - говорить Федір Трохимович. - Звідтоді й працюють".

 

Як російська компанія кропивничан тероризує - фото 1

 

Якщо вірити таблиці, то електропостачання на Канізькій та інших вулицях відновлять увечері 27 жовтня. Тобто жителі кількох десятків приватних будинків змушені обходитись без світла - а дехто і без тепла - майже тиждень. І це у жовтні, коли і день досить короткий, і погода теплом не дуже радує.

 

Як російська компанія кропивничан тероризує - фото 2

 

 

Як російська компанія кропивничан тероризує - фото 3

 

Шукати допомоги містяни пішли до "свого" депутата міськради, обраного від цього округу. Олег Краснокутський сам ночами палить удома свічки. "Вони почали працювати в нашому мікрорайоні з вересня, - розповідає він. - Спочатку світла не було з сьомої ранку до восьмої вечора, це ще можна якось пережити. Тепер - з п'ятниці (21 жовтня, - Ред.) немає цілодобово. Дивно, м'яко кажучи, що компанія почала робити ремонти, коли вже вдарили перші заморозки. Чим улітку або навесні займалися? На морях відпочивали?"

За словами депутата, керівництво "Кіровограддобленерго" кілька разів запрошували до міськради. Однак боротися з монополістом-енергопостачальником складно. "Ми хотіли провести перемовини з ними, домовитися, щоб призупинили роботи до весни. Однак до нас так ніхто і не прийшов. Натомість стверджують, що погодили всі графіки з міською владою. Неправда! Я особисто говорив з начальником управління ЖКГ Віктором Кухаренком - енергетики просто поставили його до відома. Складається враження, що влада - безпорадна. Комерційні структури плюють на все".

Краснокутський пробував грітися за допомогою бензинового генератора. Але два літри 95-го на годину для обранця виявилося забагато, тому тепер він вмикає прилад, лише щоб підзарядити свою та сусідські "мобілки".

Лише Новомиколаївкою амбітні плани обленерго не обмежуються. Невдовзі "щастя" розповзеться Кропивницьким далі. "О пів на дев'яту 26 жовтня ми збираємось біля бібліотеки на вулиці Прирічній, - анонсує майбутню сходку мешканка Масляниківки Оксана Мірошник. - Подивимось за обставинами, що воно буде. Ми проситимемо хоча б на ніч не вимикати світло. Як грітися, якщо котел від електрики вмикається? Квартальна наша всюди вже зверталася, у прокуратуру навіть. "Викладайте всі претензії письмово, ми їх вивчимо і надамо письмову ж відповідь" - ось так. Коли ж тут писати, якщо завтра світла вже не буде?"

Сходка закінчується спільним рішенням іти в облдержадміністрацію. "Якщо нас там не почують, то будемо перекривати дорогу, - коментує Оксана Мірошник. - Люди налаштовані доволі радикально".

Добитися пояснень від керівництва "Кіровоградобленерго" Depo.Кропивницький не вдалося - прес-секретар на телефонні дзвінки не відреагував. На сайті ж повідомляється, що все - законно, красиво і логічно. "Найлогічніше" виглядає лозунг під логотипом - "Тепла та світла Вашій оселі".

 

Як російська компанія кропивничан тероризує - фото 4

 

Варто зазначити, що "тепло і світло" в оселі кропивничан "несуть" не співвітчизники, а росіяни. За даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України, 82,9976% акцій ПАТ "Кіровоградобленерго" належать зареєстрованій у Нідерландах VS Energy International. Її кінцевими власниками ділові ЗМІ називають небідних представників "братнього народу" Олександра Бабакова, Євгена Гінера та Михайла Воєводіна.

 

Як російська компанія кропивничан тероризує - фото 5

 

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий