Як правильно зустріти Водохресний святвечір: постимося і розбираємося з символом води

18 січня ввечері православні відзначають Водохресний святвечір. Це вечір-приготування, день строгого посту. Дозволено їсти тільки пісні каші, овочі, чай, компот, хліб, а також сочиво з рису або пшениці, маку, меду і родзинок. Головне, щоб все було скромно, без надмірностей. Також напередодні свята наводять лад в будинку. Але все ж більшу частину святвечора бажано провести в храмі.

Всенічне бдіння свята Хрещення складається з великого повечір'я, літії, утрені і першої години. Здійснюється першого Велике освячення води – Агіасма, що в перекладі з грецького означає "святиня". Воду освячують у храмах, колодязях, річках і озерах.

19 січня Свята православна церква святкує велике двунадесяте неперехідне свято – Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Є й інша назва – Богоявлення. Це одне з найстародавніших урочистостей, і його встановлення відносять ще до часів апостолів. Стародавня назва свята – Теофанія, що й означає Богоявлення. Ще називали "свято Светов", "Святі Свєти", "Світло", тому що в цей день Бог приходить у світ, щоб явити нам Світло Неприступне. А от слово "крещаю", "хрещу" грецькою означає "занурюю у воду". Тому воді в цей день приділяється велика увага. Символічне значення води, ще з часів Старого Завіту – це початок життя. Де немає води – там немає життя, там пустеля. Без Хрещення в житті людини – пустеля, безцільність буття.

"Сегодня"

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий