В одному з мікрорайонів Кропивницького три тижні не вивозять сміття

05/12/19 04:12 Суспільство

У Кропивницькому на вулиці Шатила три тижні не вивозять сміття. Про це Суспільному розповів місцевий житель Руслан Марков. З його слів, вивозити непотріб має підприємство "Екостайл". Юрист підприємства Андрій Коренчук каже, місцеві жителі створили несанкціоноване сміттєзвалище, пише «МК».

Руслан Марков живе у п'ятиповерхівці біля сміттєвого майданчика. Каже, працівники підприємства "Екостайл", коли приїжджають за сміттям, забирають його не все.

"Із землі не підбирають, те, що на землі лежить, так воно і валяється. Недопрацьовує міська влада. Вони ж найняли "Екостайл"? То хай контролюють, є ж контролюючі органи. Де санітарна служба?"

Керівник спецінспекції Андрій Максюта каже: смітник утворили жителі приватного сектору. Те, що мають везти на полігон: будівельні матеріли, листя та гілля – викидають у контейнери. Каже – таких містян штрафують.

"Згідно статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, від 340 до 1360 гривень на фізичну особу-правопорушника, якщо вона є ФОПом, від 850 до 1800 гривень адміністративний штраф".

Майданчик з контейнерами для сміття розташований поблизу котельні дев’ятого училища. Поряд – спортивний майданчик. Руслан Марков вважає: контейнери треба перенести з цього місця.

"Наші діти граються тут, а поряд відбувається катастрофа. Повинні бути хоча б метрів 100-200 від навчального закладу".

Начальник юридичного відділу "Екостайлу" Андрій Коренчук каже: сміття з баків працівники підприємства вивозять двічі на день. Додає: сміттєзвалище на вулиці Шатила, 14 – несанкціоноване.

"На даному майданчику існує перенакопичення так званих зелених відходів, а також будівельних і негабаритних. Проблематика даного контейнерного майданчика полягає в тому, що він знаходиться на межі багатоквартирної забудови і приватного сектору і мешканці приватного сектору, не дотримуючись графіка - у них вивозиться один раз на тиждень, зносять гілля, цілі дерева на вказаний майданчик. Нами розроблений окремий графік для ліквідації таких звалищ і задіюється додаткова техніка". Смітник на Шатіла приберуть 16-го грудня".

Джерело: 
Мій Кіровоград