В Нідерландах шириться незадоволення останньою заявою Президента Порошенко

В Нідерландах шириться незадоволення останньою заявою Президента Порошенко, в якій він зазначив що "Я віддав Нідерландам ініціативу в розслідуванні MH-17. Нідерланди створять небезпечний прецедент якщо відмовляться від угоди" (про асоціацію - примітка автора).

Заява була зроблена Президентом на саміті EPP - European People's Party, який відбувся 20го жовтня в Маастрихті. Реакція голландського уряду була блискавичною: прем'єр міністр Рютте назвав цю заяву немудрою, і зазначив що ігнорує зв'язок, між МН-17 та асоціацію, що був помічений в заяві Президента України. Крім того Рютте додав, що позитивне рішення парламенту Нідерландів по асоціації є, на його думку, найкращим виходом з ситуації.

Заяву Рютте вже розтиражували усі провідні ЗМІ Нідерландів, у матеріалах присвячених обговоренню угоди про асоціацію з Україною, яка проходить цими днями в Брюсселі. Причому якщо нейтральні ЗМІ роблять акцент на результатах обговорень загалом, то євроскептичні в першу чергу акцентують увагу читачів на заяві українського Президента і реакції голландського прем'єра.

На цей момент можна стверджувати що заява отримала резонанс в Нідерландах і була сприйнята негативно як прихильниками так і противниками України.

В той час як активісти української спільноти в Нідерландах думають над тим, як громадянське суспільство може спонукати уряд до позитивного для України рішення -- спроби тиску можуть зруйнувати будь яку можливість залучення голландського суспільства до лобіювання ратифікації угоди.

Як організувати для акцій на підтримку ратифікації голландців, розсерджених тиском і шантажем з української сторони?

Сподіваюсь ще є час для того щоб прес-служба Президента роз'яснила журналістам зміст останньої заяви. Мені важко уявити що мотивом Порошенка був саме тиск. Можливо мала місце банальна помилка під час перекладу і Президент зовсім намагався пов'язувати участь України у розслідуванні MH-17 з ратифікацією угоди про асоціацію голландським парламентом.

Олександр Снідалов

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий