У Верблюжці під час демонтажу стовпа випали лелеченята

17/06/21 06:06 Суспільство

У селі Верблюжка Новгородківської громади Кіровоградської області з дерев'яного стовпа випали лелеченята. Це сталося, коли опору хотіли демонтувати працівники місцевого підприємства електричних мереж. Розповіла Суспільному жителька села Тетяна Мельник, пише МК.

 

За її словами, коли стовп вирівнювали, він переламався і впав. 

"Там було 4 маленьких лелеченят та двоє дорослих. Якби ви тільки бачили це жахіття. Двоє загинули відразу, двох маленьких я забрала додому. В одного була ніжка переламана і кров з дзьобика йшла. Я викликала ветеринарну лікарку, але ж вона розуміється на коровах. Пораненому наклали на лапку шину. А дорослі лелеки – мама з татом таке тут творили, так літали”.

За словами жінки, разом з сусідами взяли непотрібну шину та поклали її на сінник. 

"Ми думали, що лелеки більше не приймуть цих діток, але вони не тільки прийняли, а й почали на цій шині мостити нове гніздо, носити туди травичку. Ну треба ж було якось по-людськи це зробити. Взяти цих лелеченя, згребти їх у покривало і спустити. Лікарка сказала, якщо одне виживе, то у вирій не полетить, але я заберу його до себе додому жити. Душа болить за них".

Лелеки гніздилися у селі Верблюжка більше 10 років. Розповів депутат Новгородківської громади Павло Дейнека. Каже: місцеві жителі зверталися до нього з проханням, щоб цей стовп замінили.

"Цей стовп уже давно згнив та нахилився над проводами. Як депутат, я звертався до заступника голови Новгородківської громади. 15 червня мені відповіли, що вирішать це питання".

Заступник голови громади Олександр Сокол каже, 2 червня цього року дзвонили на стаціонарний номер енергетиків у Новгородці. 

"Я їм не раз надсилав фотографії цього стовпа. Мені все відповідали - завтра-післязавтра зробимо. До диспетчера телефонувала і староста села Верблюжка. Як його демонтували, я там не бачив, бо там не був".

Суспільне намагалось зв'язатись з Новгородківським районом електричних мереж, щоб почути їх коментар. Відповів диспетчер, який не представився. "Ви подзвонили у диспетчерську, а вам треба до головного інженера. То навіть не наш стовп, то зв'язківців, телефон або радіо там йшло. Наші працівники були там тільки присутні".

Джерело: 
Мій Кіровоград
Важлива новина: 
0