У селі на Кіровоградщині, де виявили спалах АЧС, проводять карантинні заходи

 У селі Грузькому Кіровоградського району, де цими вихідними було зареєстровано спалах АЧС, проводять карантинні заходи та вилучення поголів'я свиней у решті домогосподарств. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН-Центр розповів начальник ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігор Бойчук.

"В суботу, 4 лютого, ми отримали інформацію про загибель двох диких кабанів у приватному домоволодінні с. Грузьке Кіровоградського району. Дослідження відібраного біологічного матеріалу у тварин підтвердило африканську чуму. Результати досліджень ми отримали 5 лютого. Того ж дня спільно з представниками Нацполіції та органами місцевого самоврядування ми виїхали до Грузького. Одразу були встановлені три карантинні ветеринарні пости. Вчора у Кіровоградській РДА було проведено зaсідaння держaвнoї нaдзвичaйнoї прoтиепізooтичнoї кoмісії, де було визначено план заходів", - розповів Ігор Бойчук.

За його словами, протягом цих днів проводилось уточнення кількості свиней, що знаходяться у селі, та обрахунки суми компенсацій власникам тварин. Сьогодні заплановано вилучення і знищення усього наявного поголів'я свиней.

"У селі невелика кількість свиней - близько сотні. Там тварини розводили лише в приватних домогосподарствах, адже фермерських господарств на території села немає", - додав Ігор Бойчук.

Сам власник диких кабанів утримував їх вдома для розведення, повідомив посадовець. Вони були придбані, однак де і в кого наразі з’ясовують.

У зв'язку зі спалахом у Грузькому, відзначив Ігор Бойчук, посилено заходи боротьби зі стихійною торгівлею і в Кропивницькому, адже він знаходиться неподалік від зони епізотичного осередку.

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий