У підлітка з Кіровоградщини підозрюють небезпечну інфекційну хворобу

10/07/21 01:07 Здоров’я

У 15-річного підлітка підозрюють тяжку інфекційну хворобу – лептоспіроз.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба області, передає МК.

Надійшло повідомлення про відповідні симптоми у хлопця з Петрівської ОТГ Олександрійського району.

Як виявилося, хворий напередодні купався у річці Інгул та отримав пошкодження шкіри під час купання.

Зараз хворий проходить клінічне обстеження та отримує курс лікування в стаціонарі. Проби води для дослідження у місці купання відібрані.

Якщо діагноз підтвердиться – то це перший випадок лептоспірозу в 2021 році.

Довідка:

Лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, а також при контакті із інфікованими тваринами. В організм людини бактерія лептоспірозу найчастіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).

Збудники інфекції потрапляють у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів.

Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті.

Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.

Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно.

Щорічно в Кіровоградській області реєструються випадки захворювань людей на лептоспіроз, в тому числі з летальним результатом.

У 2020 році в області було зареєстровано 5 випадків лептоспірозу; 2019 рік – 6 випадків; 2018 рік – 12 випадків; 2017 рік – 11; 2016 рік – 15.

Джерело: 
Мій Кіровоград
Важлива новина: 
0