У кропивницьких школах перевірятимуть рівень радіації

У закладах освіти Кропивницького впродовж трьох місяців здійснюватиметься моніторинг рівня радону, інформує міська рада, пише МК.

У Кропивницькому, на базі НВО № 16 відбулася презентація експериментального проєкту впровадження вимірювального комплексу радонового забруднення у приміщеннях закладів освіти міста.

- Таке інноваційне рішення дозволить здійснювати точне вимірювання рівня радону, формувати базу даних цих вимірювань та відображувати їх на онлайновій мапі, - відзначила начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко. - У близько тридцяти закладах освіти упродовж трьох місяців вимірюватиметься рівень радону-222 за допомогою спеціально розроблених пристроїв. Інформацію, що автоматично накопичать апарати, про рівні радонового забруднення використають для прийняття управлінських рішень міською радою під час розробки обласної комплексної програми з антирадонових заходів.

Управління освіти підписало договір з ТОВ "Інформаційно-комунікаційні технології" з Кривого Рогу на передачу у тимчасове користування пристроїв спостереження за концентрацією радону для проведення тестових безперервних замірів на об'єктах закладів освіти обласного центру.

Джерело: 
Мій Кіровоград
Важлива новина: 
0