У Кропивницькому можна побачити рукопис Миколи Гоголя

02/04/20 02:04 КУЛЬТУРА

Поки місто на карантині й зачинені усі публічні заклади, кропивничани можуть скористатися послугами віртуальної бібліотеки.

Про це CBN розповіла директора ОУНБ ім. Чижевського Валентина Животовська, пише МК.

З нагоди 211 річниці з дня народження Миколи Гоголя бібліотека пропонує ознайомитися в «Електронному музеї книги» з рукописом письменника «Роздуми про Божественну Літургію».

За словами Валентини Животовської, рукопис надійшов до фондів бібліотеки в 1994 році з колекції Олександра Ільїна.

«Роботу над “Роздумами про Божественну Літургію” Гоголь розпочав під час подорожі у Париж. В 1842 році він писав матері, “…є багато таємниць в глибині душі нашої, яких не відкрила жодна людина і які можуть подарувати їй дивовижну насолоду. Якщо Ви відчуєте, що слово Ваше знайшло дорогу до серця стражденного душею, тоді йдіть з ним прямо до церкви і прослухайте Божественну Літургію. Як прохолодний ліс серед випаленого степу, тоді прийме його молитва під захисток свій”.

“Роздуми про Божественну Літургію” не публікувались за життя Гоголя, який мав намір видати їх без імені автора», – розповіла директорка бібліотеки.

У колекції відділу рідкісних та цінних видань бібліотеки також є восьмитомне ілюстроване повне зібрання творів Гоголя, видане 1912 року. В ньому – репродукції малюнків, картин відомих художників Іллі Рєпіна, Олександра Іванова, Володимира Маковського та інших, а також посмертної маски письменника, знятої скульптором Миколою Рамазановим.

Джерело: 
Мій Кіровоград