У Кропивницькому вимагатимуть не погоджувати на сесії питання щодо будівництва газової заправки

16/11/19 01:11 Суспільство

Ідеться про проект рішення, яким передбачається надання дозволу на проведення земельних торгів під будівництво газової заправки на вулиці Волкова. Так, планують віддати землю розміром 0,1500 га в користування на 15 років. За підрахунками, місячна плата за один квадратний метр цієї земельної ділянки складе 2 гривні 44 копійки, пише "Прожектор", інформує «МК».

Спочатку землю на Волкова обіцяли передати АТОвцям, потім – інвесторам для створення нових робочих місць. В результаті, у нинішньому році з’явився проект рішення (який отримав погодження земельної комісії у міськраді на чолі з Олександром Шамардіним), який пропонує віддати земельну ділянку під будівництво газової заправки на вищезазначених умовах.

Минулого разу питання зняли з розгляду, а в сесійній залі навіть зчинилася з цього приводу суперечка. Проте в порядку денному сесії, що відбудеться 19-го листопада, документ знову наявний.

Голова фракції ВО “Батьківщина” у міській раді Олександр Цертій, який від початку стояв на позиції того, що така ініціатива не є корисною для міста й територіальної громади, а покликана лише обслуговувати певний комерційний інтерес, на своїй персональній сторінці у мережі Facebook повідомив про реєстрацію ним “проекту рішення про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для розміщення автозаправної станції по вулиці Волкова”.

Свою позицію депутат аргументує наступним чином:

“Ті, хто лобіюють це питання, не зважають на потенційну небезпеку від цього об’єкту для містян, на санітарно-захисні зони і протипожежні розриви в радіусі 100 метрів від тих 15 соток землі, де планується розмістити цей об’єкт. Вони не думають про інвестиційні перспективи нашого міста – тому що розміщення в цьому місці газової АЗС унеможливить подальший пошук інвесторів на прилеглі вільні землі міста (3,5 Га), інформація про які розміщена на інвестиційному порталі Кропивницького. Саме на ці земельні ділянки місто шукає потужних орендарів – інвесторів, які мали б створити сотні нових робочих місць”.

На переконання Олександра Цертія, лобістів цього питання цікавить лише можливість швидкої наживи, причому всупереч інтересам територіальної громади міста.

“Тому на сесіях міської ради відбуваються постійні намагання «протягти» це рішення. Для того щоб припинити ці спроби – мною зареєстрований альтернативний проект про відмову відведення цієї земельної ділянки під розміщення АЗС. Але останнє слово все ж залишається за депутатами”, – резюмує депутат.

Джерело: 
Мій Кіровоград