У Кропивницькому відбувся мітинг під стінами міськради

Сьогодні, 11 червня, перед початком сесії міської ради, під стінами будівлі зібралося чимало жителів міста, зокрема екоактивістів, котрі вчергове намагалися привернути увагу депутатів до проблеми обрізки дерев “під стовбур” в обласному центрі. Учасники акції вимагають погодити проект рішення (розроблений і зареєстрований головою фракції ВО “Батьківщина” в міській раді Олександром Цертієм) щодо накладення мораторію на “омолоджувальну” обрізку, яка, на їх думку (а також профільних спеціалістів, зокрема дендрологів) проводиться неправильно. Як наслідок – зелені насадження просто гинуть, пише "Прожектор", передає «МК».

Нагадаємо, приватними та комунальними підприємствами цьогоріч проводилася “омолоджувальна” обрізка дерев. Результат їхньої роботи викликав чималий резонанс серед жителів міста. Даній темі був присвячений День депутата, проект рішення щодо заборони таких дій терміном на два роки пройшов усі постійні депутатські комісії, а також неодноразово обговорювався на зустрічах громади із спеціалістами та представниками депкорпусу.

Місцева громадська активістка, одна із організаторів акції (разом із громадською організацією “Рада експертів”) Надія Паливода розповідає, що подібне рішення вже ухвалили у Києві та Львові.

“Тема обрізки дерев загострюється з кожним роком. “Варварська” обрізка відбувається по багатьом мікрорайонах нашого міста, зокрема, і в центрі. Разом із коаліцією “Ради експертів” ми розробили проект рішення, котрим передбачається накладення мораторію на “омолоджувальну” обрізку”. Але це в жодному разі не стосується санітарної та формувальної обрізок”, – розповів депутат міської ради Олександр Цертій.

Член Громадської ради при виконавчому комітеті, директор заводу “Друкмаш” Людмила Шубіна, в свою чергу, повідомила, що в питанні напрацювань положень по правильній омолоджувальній обрізці очікується співпраця із профільним міністерством та спеціалістами.

Активісти сподіваються, що депутати міської ради сьогодні не “провалять” голосування за накладення мораторію на “омолоджувальну” обрізку дерев. До акції долучилися також представники Громадської ради при виконавчому комітеті та Громадської ради при Кіровоградській ОДА.

Джерело: 
Мій Кіровоград