У Кіровограді продовжують судитись за тарифи на проїзд

09/07/14 12:07 Економіка, Події

Сьогодні, 7 липня у Ленінському районному суді м. Кіровограда відбулося попереднє судове засідання по справі № 405/5819/14-а за позовом Громадської організації «Центр співпраці та підтримки міжнародних проектів» в інтересах членів громадської організації та з метою захисту суспільних інтересів територіальної громади міста Кіровограда до Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради,пише Гречка

Громадська організація з метою захисту інтересів громади звернулася до суду з позовом щодо скасування незаконного рішення виконкому № 303 про встановлення тимчасового тарифу на проїзд в розмірах 2.50 та 3 гривні та повернення до законних і обґрунтованих 2 гривень за одну поїзду на міських автобусних маршрутах загального користування в звичайному режимі руху та 2 гривні 50 копійок в режимі експрес.

 

Позивача під час засідання представляв керівник громадської організації Ярослав Турчин, відповідача – головний спеціаліст відділу представництва інтересів в судах юридичного управління міської ради Євгеній Бардиш.

Також клопотання про участь у справі як третьої особи на боці виконкому подало КТ «Автолегіон Варванської Ю.В.».

Слід зазначити, що перевізники «дружать» в судах з виконкомом не вперше. Наприклад два тижні тому, адвокат ПП «Олікс» активно захищала в суді виконком за аналогічним позовом Центру (щодо тарифу 3 гривні та наявності у виконкому компетенції приймати рішення щодо тарифів в діючому складі).

«Заява ж представника виконкому Євгенія Бардиша цього разу взагалі визиває повне нерозуміння. Було зазначено приблизно наступне: «позицію виконкому та її обґрунтування буде надано в наступних засіданнях представниками перевізників… » – констатує  позивача.

Як розуміти таку позицію виконкому? Це визнання своєї повної професійної некваліфікованості, чи така «дружба» комерційних структур – монополістів з року в рік іде на користь громаді міста?!
Скоріш за все тут можна з упевненістю говорити про наявність у діях посадових осіб управління транспорту та керівництва міста – ознак цілеспрямованих та усвідомлених дій в інтересах перевізників, тому керівник громадської організації та віднедавна член Консультативної ради при прокуратурі Кіровоградської області Ярослав Турчин на днях планує подати звернення до органів прокуратури з проханням провести перевірку взаємовідносин виконкому та перевізників, в тому числі на предмет наявності конфлікту інтересів у діях посадових осіб міськвиконкому щодо організації перевезень у місті Кіровограді. Результатом розгляду цього звернення очікуємо порушення кримінальної справи за ознаками злочину передбаченого частиною другою статті 364 Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем». Дана стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від 8500 до 17 тисяч гривень та зі спеціальною конфіскацією.

Наразі, на думку Центру, під цю статтю можуть підпасти секретар міської ради Іван Марковський, профільний заступник міського голови Сергій Васильченко та от уже 2 роки начальник транспортного управління та один із головних ідеологів транспортної реформи Віктор Зубченко.
Слухання по суті справи щодо законності тарифу 2.50 та можливості повернення до єдино законного і економічно обґрунтованого тарифу 2 гривні, відбудеться 17 липня 2014 року.

Громадська організація у питанні відновлення законності та інтересів громади міста планує йти до кінця і сподіваємося, що цей кінець буде дійсно завершенням довільного застосування чинного законодавства в кіровоградському міськвиконкомі та міській раді, які час від часу переходять усі межі та чітко вказують чиї інтереси насправді захищаються в «будівлі з колонами».

 

Джерело: 
Мій Кіровоград