У Долинській центральній лікарні вперше зробили операцію з заміни суглоба

14/09/21 10:09 Суспільство

У Долинській центральній лікарні вперше зробили операцію з заміни суглоба. Про це Суспільному розповів лікар ортопед-травматолог Вадим Стародубовський, передає МК. За його словами, операцію робили під наглядом доктора медичних наук, проректора Дніпропетровського медичного університету Олега Лоскутова.

Суглоб замінили місцевій жительці. Операція тривала півтори години. До роботи залучили вісім людей — це операційна бригада хірургів, ортопеди та анестезіологи. “Раніше в нашій лікарні проводити такі операції не було можливості. Нині маємо відремонтовану операційну. Для того, щоб жителі нашої громади нікуди не їздили, ми вирішили розпочати проводити операції тут. Для цього я набирався досвіду та приктикувався у Дніпрі, Кропивницькому, Кривому Розі та Києві”.

Скільки коштувала операція по заміні суглоба, Вадим Стародубовський не відповів. “Це все індивідуально, сама операція безкоштовна. Але індопротез пацієнти купують за свої гроші. Така ситуація по всій Україні".

Вадим Стародубовський каже: суглоби замінюють при хворобах коксартроз і гонартроз." В цій хворобі є чотири стадії, а магнітно-резонансна терапія може показати і п'яту. Так ось в даної пацієнтки була п'ята стадія. Операція по заміні суглоба проходить швидко та полегшує життя пацієнтам. Людина швидко відновлюється, живе звичним життям, а не приймає постійно знеболюючі ліки".

На відновлення після операції пацієнтці потрібно чотири місяці, сказав лікар. Проводити операції з заміни суглоба планують надалі. 

Джерело: 
Мій Кіровоград
Важлива новина: 
0