У Держпродспоживслужбі Кропивниччини нагадали про симптоми коронавірусу

24/03/20 07:03 Здоров’я

Про це повідомляє МК з посиланням на пресслужбу ГУ Держпродспоживслужби. 

Начальник управління Олена Черненко та заступник начальника Галина Сабадаш поінформували про стан захворюваності на COVID-19 у світі та в Україні; симптоми, які є спільними та відмінними для коронавірусу та ГРВІ; заходи індивідуальної гігієни та профілактики захворювань під час пандемії.

Так, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я найбільш розповсюдженими симптомами коронавірусу є лихоманка (87,9%), сухий кашель (67,7%), втома (38,1%). Рідше зустрічаються вологий кашель (33,4%), ускладнене дихання (18,6%), біль у м’язах (14,8%), біль у горлі (13,9%), головний біль (13,6%), озноб (11,4%). Менше п’яти відсотків мають нудоту та блювання, закладеність носа, діарея, менше одного відсотка – кровохаркання, почервоніння та запалення очей.

Оскільки вакцини проти COVID-19 чи специфічних засобів лікування ще не винайшли, важливо зробити все можливе, щоб уникнути поширення вірусу. Зокрема це можна зробити, дотримуючись правил особистої гігієни, в тому числі миття та дезінфекції рук.

Обираючи дезінфектант для рук, важливо пам’ятати, що активно діє на коронавірус лише той засіб, у складі якого не менше 60% спирту. Обробляти руки радять кожні 15 хвилин.

Також треба слідкувати за тим, щоб не торкатися очей, носа та рота. Індивідуальні захисні маски, які нині так популярні серед населення, необхідно використовувати особам, які мають симптоми застуди, ГРВІ тощо, щоб не поширювати захворювання на інших людей.

Також маску варто використовувати, якщо ви доглядаєте за хворим. Галина Сабадаш додатково звернула увагу на те, як правильно носити маску: верхня частина маски має покривати ніс, а нижня – підборіддя, маска має щільно прилягати до обличчя.

Джерело: 
Мій Кіровоград