Суд у Кропивницькому підтвердив невинуватість вдови Героя АТО у аварії зі "швидкою"

Апеляційний суд закрив справу відносно Ірини Матвієнко, вдови Героя АТО, у зв'язку з відсутністю в її діях на дорозі складу адміністративного правопорушення, а машина "швидкої" у той момент могла уникнути ДТП

Суд у Кропивницькому підтвердив невинуватість вдови Героя АТО у аварії зі "швидкою"

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу Апеляційного суду області.

Апеляційний суд розглянув адміністративну справу за апеляційними Ірини Матвієнко, її захисника, а також потерпілого на постанову районного суду від 17 травня 2018 року.

Апеляційний суд заслухав пояснення учасників ДТП, свідків події, дослідив висновок експерта та допитав експерта в судовому засіданні апеляційної інстанції, який зазначив, що в місці зіткнення автомобілів суцільної лінії не було, а також обгін, здійснений Матвієнко на цій частині дороги не заперечується правилами. Підтвердив, що за наявних вихідних даних саме машина швидкої допомоги мала можливість не створювати аварійної обстановки та уникнути ДТП.

Таким чином, досліджені в судовому засіданні апеляційного суду в сукупності вищевказані обставини та докази не доводять порушення Іриною Матвієнко правил дорожнього руху та свідчать про відсутність в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, а висновки суду першої інстанції є необґрунтованими, що стало підставою для скасування постанови районного суду.

Нагадаємо, що постановою районного суду Ірина Матвієнко була визнано винною у тому, що вона 15 листопада 2017 року о у на вулиці Михайлівській, 19, керуючи транспортним засобом GeelyEmgrand, не врахувала дорожньої обстановки та при виконані обгону не переконалась, що водій транспортного засобу PeugeotBoxer (автомобіль швидкої допомоги), що рухався попереду по тій самій смузі, подав сигнал про намір повороту ліворуч та виконала обгін і скоїла зіткнення з транспортним засобом PeugeotBoxer.

За результатами апеляційного перегляду суд апеляційну скаргу Ірини Матвієнко та її захисника суд задовольнив. Апеляційну скаргу потерпілого задовольнив частково. Постанову районного суду про притягнення вдови до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП – скасував. Справу про адміністративне правопорушення щодо жінки провадженням закрив у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Повний текст постанови буде внесено до Єдиного державного реєстру судових рішень за єдиним унікальним номером справи №405/6853/17.

Довідка: Андрій Матвієнко загинув у зоні АТО 8 серпня 2014 року. Похований на Алеї Слави Рівнянського кладовища. На його честь у Кропивницькому названо вулицю. Посмертно нагороджений державним орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий