Школярі з Кропивниччини зможуть безкоштовно навчатися у болгарських вишах

0 69 11/09/17 02:09 Суспільство, Події

У Вільшанці з'явиться школа вихідного дня з вивчення болгарської мови, літератури та традицій, навчання в якій дасть можливість безкоштовно навчатися у болгарських вищих навчальних закладах.

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Вільшанський вісник".

Як повідомляє керівник Центру українсько-болгарської дружби Владимир Опря, ця установа спільно з Асамблеєю болгар України, домоглися відповідного погодження від міністерства освіти Республіки Болгарія.

Новій школі болгарський уряд надаватиме і фінансову підтримку.

"Дуже довго ми працювали над цим проектом, і от лише в серпні цього року отримали з Болгарії підтвердження", – пояснив Опря. Школа буде відкрита для всіх жителів району, незалежно від віку. В учнівських групах навчатимуться окремо школярі 1-4, 5-8 та 9-12 класів, а також дорослі.

"Випускники отримають атестат державного зразка Болгарії, який дасть можливість безкоштовно навчатися у болгарських вищих навчальних закладах", – уточнив керівник Центру. Запрацює болгарська школа після того, як сформуються групи учнів.

Заяви на вступ до неї прийматимуться щоп'ятниці з 10:00 до 12:00 у Центрі українсько-болгарської дружби, який розташований у приміщенні Вільшанської дитячої школи мистецтв.

Наразі залишається невирішеною проблема з підвозом до школи учнів із сіл району, де мешкає болгарська діаспора, а також тривають пошуки кабінетів для навчального процесу.

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий