Що обіцяють селищу Новому після приєднання до Кропивницького

21/11/19 12:11 Суспільство

Міськрада Кропивницького затвердила Меморандум про гарантії громаді смт Нового у разі приєднання до міської ОТГ. Що ж пообіцяють новенцям?

nove copy

 • У Меморандумі є гарантії того, що у селищі продовжать роботу освітні, позашкільні та медичні заклади, які працюють там нині. Це ЗОШ I ступеню № 37, ЗОШ II-III ступенів № 10, ДНЗ № 16, ДНЗ № 74, дитяча школа мистецтв м. Кропивницького, ШЕВ «В гостях у казки», ЦДЮТ «ЦентрЮність», бібліотека - філія № 17, амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 7, поліклінічне відділення № 3.
 • Також міськрада обіцяє сприяти виділенню із обласного бюджету коштів на реконструкцію водогону та Лелеківського водозабору, який забезпечує питною водою жителів ст. Лелеківка, які категорично відмовляються від підведення та подачі дніпровської води.
 • У селищі для зручності новенців залишаться працювати абонентські відділи КП «Теплоенергетик» та ОКВП «Дніпро-Кіровоград» (у разі приєднання до ОКВП «Дніпро-Кіровоград»), а також створять центр надання адміністративних послуг, або розмістять віддалене відділення міського ЦНАПу.
 • У рамках міської програми «Безпечне місто» на Новому встановлять камери спостереження.
  Мешканцям вкотре пообіцяли, що біля селища не будуватимуть сміттєпереробний завод. ( Таких планів і не було, але чутки про це ширились серед новенців -авт.).
 • Водночас місто вирішуватиме проблеми з вивезенням сміття на території селища.
 • Невиконані питання з прийнятих Новенською селищною радою програм («Про затвердження Програми капітального будівництва об’єктів комунального господарства смт Нове на 2019-2020 роки», «Про затвердження 3 заходів по благоустрою та санітарному стану смт. Нове на 2019 рік») внесуть до відповідних програм міської ради міста Кропивницького.
 • Місто пообіцяло сприяти добудові гуртожитку та введенню в експлуатацію п’ятиповерхову будівлю гуртожитку по вул. Металургів, 15, який знаходиться у комунальній власності Новенської селищної ради, а також сприятиме будівництву багатоповерхівок.
 • Новенцям пообіцяли побудувати сучасний концертний комплекс «Амфітеатр» та глядацькі місця для бейсбольного стадіону.
 • Нове обиратиме свого старосту, який представлятиме інтереси громади у міськвиконкомі.
 • Міськрада Кропивницького сприятиме працевлаштуванню працівників Новенської селищної ради у міськраді, ЦНАПІ селища чи штаті старости.

Остаточно рішення про адміністративне приєднання селища до міста має затвердити обласна рада.

Джерело: 
Мій Кіровоград