Порушення під час виборчої кампанії на Кропивниччині: Подарунки та бюлетені без вихідних даних

01/07/19 01:07 Політика, Події

Агітатори Радикальної партії Олега Ляшка на Кропианиччині роздавали інформаційні бюлетені без вихідних даних, а агітатори партії Володимира Гройсмана "Українська стратегія" збирають персональні дані виборців, повідомляє «МК» з посиланням на прес-службу  Громадянської мережі "ОПОРА".

Спостерігач "ОПОРИ" зафіксував в Кропивницькому (виборчий округ № 99) агітаційний намет Радикальної партії Олега Ляшка, в якому розповсюджували інформаційні бюлетені "Слово Ляшка" без вихідних даних.

У виданні кожен матеріал присвячений лідеру партії Олегу Ляшку. На першій сторінці розміщена світлина Ляшка з дружиною та донькою, а також текст із закликами підтримати Радикальну партію. На другій та третій сторінці надрукували матеріали про те, що Олег Ляшко закликав Президента Володимира Зеленського говорити українською мовою, про улюблену вишиванку нардепа, а також про поїздку на велосипеді на зустріч із Зеленським. На останній сторінці опублікували телефонне опитування соціологічного центру Mustlook. Однак відсутня інформація про кількість опитаних людей, час проведення, території, яку охоплювало опитування, розміру та способу формування соціологічної вибірки опитаних та інше. У наметах збирають підписи щодо заборони продажу земель іноземнцям і аграрним олігархам. Виборців просять залишати контактний телефон, ім’я та прізвища, є примітка про обробку персональних даних.

Також спостерігач "ОПОРИ" зафіксував на Кропивниччині агітаційні наметити "Української стратегії" Володимира Гройсмана, де роздають друковану продукцію з вихідними даними. І просять виборців заповнити "анкету прихильника", де потрібно вказати ПІБ, адресу, номер телефону. Примітки про згоду на використання персональних даних на анкеті немає. До того ж наприкінці газети пропонують заповнити ще одну анкету. Поруч зазначено, що серед надісланих анкет у редакцію, проведуть розіграш. У якості подарунка пропонують настінні годинники, сучасну побутову техніку, екскурсії до Києва, зустрічі із відомими людьми та інше. У вихідних даних зазначено, що засновник і видавець суспільно-політичного видання є партія "Українська стратегія Гройсмана". У газеті надрукована інформацію про партійний з’їзд, першу "десятку" партії, а на останній сторінці про українські фільми, які були зняті під час прем’єрства Володимира Гройсмана.  

Джерело: 
Мій Кіровоград