Порошенко бере під контроль блокаду

З 15 березня ситуація на Донбасі має кардинально змінитись. Оскільки, цього дня РНБО з подачі президента прийняла рішення припинити переміщення товарів через лінію зіткнення, фактично припинити будь-яку торгівлю з непідконтрольними територіями. Для багатьох це рішення стало неочікуваним.

Ситуація склалась так, що під час блокади керівники так званих республік перевели українські підприємства під російську юрисдикцію, тому й зникла можливість торгівлі з ними. Слід зазначити, що до цього ті підприємства були зареєстровані і платили податки в Україні, тобто вони були українськими, а тепер ні. Зважаючи передусім саме на цю обставину, РНБО прийняла відповідне рішення.

Напевно ще одна причина, яка спонукала владу припинити торгівлю з ОРДЛО – це наростаюче напруження в країні. Якщо у 2017 рік ми увійшли з економічними пріоритетами – як втримати економічне зростання, то після блокади вже маємо суто політичні пріоритети – як би не перекинути човна.

Нещодавно уряд прийняв постанову щодо нового, більш жорсткого порядку переміщення товарів через лінію зіткнення, контроль за виконанням якої передбачався також і з боку громадських організацій. Це був крок назустріч блокувальникам. Але, замість того, щоб піти на компроміс, організатори блокади вдались до ескалації. Зважаючи на те, що ситуація почала різко загострюватися, президент змушений був скликати РНБО і взяти блокаду під контроль.

Здавалось би «Самопоміч» з товаришами мають відкорковувати шампанське і святкувати перемогу, оскільки вони добилися свого, торгівлю припинено. Але вони цього не роблять. Чому? Бо наслідками їхньої ініціативи будуть: економічне падіння, послаблення гривні, невиконання державного бюджету, знову затягування пасків українців. А ще звинувачення в бік України щодо порушення мінських угод. А також віддалення часу повернення ОРДЛО. Відповідальність за це все лягає персонально на батьків-засновників блокади: Садового, Тимошенко, Саакашвілі, Коломойського. І вони це добре розуміють. Тому шампанське у такому стані не п’ється, скоріш оковита.

Наразі, після взяття контролю над блокадою політична ситуація повинна стабілізуватись. Якщо ж ні, то влада має повний карт-бланш на жорстке наведення порядку. Це її конституційний обов’язок.

У всій цій історії напрошується припущення. Оскільки більшість громадян підтримували блокаду, це означає, що у їх свідомості ОРДЛО вже не асоціюється з Україною. Відтак і повертати їх вже не обов’язково. Можливо влада хотіла в цьому переконатись, тому зволікала з розв’язкою.

Сто років тому батько Махно оголосив власну республіку та воював з усіма навколо й програв. Винниченко взагалі не хотів воювати і також програв. Петлюра ненавидів Винниченка за пацифізм, припускався помилок на фронті, і теж програв. Грушевський, Петрушевич – усі програли. Сьогодні «лаври» цих політиків-невдах хочуть отримати наші опозиціонери. Махновці на редутах, то хто ж сучасний Петлюра?

 

Володимир Манько, політичний експерт

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий