Пити небезпечно: На Кропивниччині в 77 % проб питної води з криниць перевищений вміст нітратів

Вживання води, забрудненої нітратами, особливо небезпечно дітям до 1 року – адже призводить до виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії, що може закінчитись смертю

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу обласного лабораторного центру.

Фахівці установи провели дослідження 223 проб питної води із громадських колодязів, з них не відповідало нормативам на вміст нітратів 171 проба, тобто 77%.

Згідно результатів лабораторних досліджень, вода з громадських криниць 100% не відповідала по вмісту нітратів в Благовіщенському, Вільшанському, Новомиргородському, Новоукраїнському, Бобринецькому, Компаніївському, Долинському та Знам'янському районах.

В 92 % в Кіровоградському районі, в 83% в Новоархангельському районі, в 76 % в Гайворонському районі, в 67% в Петровському районі, в 53% в Олександрійському районі, в 50% в Олександрівському та Онуфріївському районах, в 38% в Голованівському районі.

Вживання води, забрудненої нітратами, особливо небезпечно дітям до 1 року – адже призводить до виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії. Останній летальний випадок від цього захворювання в області був в Новоархангельському районі у дитини до року.

Результати досліджень щодо невідповідності питної води на вміст нітратів лабораторний центр направив до органів місцевої влади, самоврядування та територіальних управлінь Держпродспоживслужби для оперативного реагування.

Нагадаємо, що через нітрати воду з-під крану не можна вживати в десяти районах області, бо вона годиться лише для технічних потреб.

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий