Пасiчник вимагає у фермера компенсацiю за загибель бджiл

03/06/20 03:06 Суспільство

Пасiчник з Кiровоградщини вимагає у фермера 180 тисяч гривень компенсацiї за загибель бджiл. Вважає, той обробив поле пестицидами, якi використовують для боротьби з шкiдниками i хворобами рослин. Через це загинули його бджоли – бiльше двох мiльйонiв.

Про це йдеться у сюжетi Суспiльного, iнформує МК.

Загиблих бджiл та кукурудзу з поля, яке обробляв фермер, пасiчник вiдправив на дослiдження в лабораторiю.

Пасiчник Володимир Занiздра показав журналiстам протокол київського токсикологiчного центру. У висновку написано, що причиною загибелi бджiл є iнсектицид. У зразках кукурудзи, яку обробляли на полi, що межує з пасiкою, виявили залишки фунгiцидiв i iнсектицидiв. Це види пестицидiв.

Ситуацiю могли загострили вiтри на початку травня, – вважає начальник управлiння ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в областi Юрiй Травкiн:

‘‘На фонi сильного вiтру вiдлущенi частки пестицидiв, якi повиннi утримуватися на поверхнi насiння, розносились на значнi вiдстанi. Отруйнi речовини могли потрапити на територiю населеного пункту i осiсти на рiзнi поверхнi, листя дерев, рослини тощо. Бджола могла полетiти за медозбором i отруїтися”.

Загальна сума збиткiв – 179 тисяч 289 гривень. Володимир Занiздра просить фермера вiдшкодувати завданi збитки. За його пiдрахунками, одна бджолосiм’я коштує пiвтори тисячi гривень. Їх загинуло 29. Вважає, через отруєння бджiл, треба замiнити всi вулики. Це майже 61 тисяча гривень. Для вуликiв треба придбати рамки на понад 11 тисяч гривень. Їх треба заповнити вощиною. Це 58 кiлограмiв, вартiсть одного – 160 гривень. Збитки за вiдшкодування неотриманого прибутку вiд продажу меду – майже 40 тисяч гривень. Компенсацiя витрат за проведення лабораторного дослiдження – 16,5 тисяч гривень.

З висновками лабораторного дослiдження пасiчник поїхав до фермера, але не застав його. За словами Володимира Занiздри, результати експертизи фермеру вiдправить поштою. Якщо протягом мiсяця вiн не вiдшкодує збитки, позиватиметься в суд.

В полiцiї заяву пасiчника про загибель бджiл зареєстрували.

Журналiсти зателефонували фермеру Iгорю Литвиненку. Вiн розповiв, що не отримав вiд пасiчника висновкiв лабораторного дослiдження. Коментувати до ознайомлення з результатами дослiдження вiдмовився. Суспiльне зв’яжеться з ним ще раз, аби дiзнатися, чи готовий фермер вiдшкодувати завданi збитки.

Джерело: 
Мій Кіровоград