З 1 травня вступають в дію нові роздрібні ціни на природний газ для побутових споживачів

З 1 травня вступають в дію нові роздрібні ціни на природний газ для побутових споживачів, повідомляє прес-служба Кіровоградської ОДА.

Відповідні зміни закріплені постановою Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики.

Структуру формування ціни на природній газ для населення пояснила заступник директора департаменту інфраструктури та промисловості облдержадміністрації - начальник управління промисловості Ганна Павленко.

- З 1 травня поточного року роздрібна ціна природного газу для потреб населення для приготування їжі та підігріву води становитиме 7,188 грн. за 1 м.куб. Для індивідуального опалення або комплексного споживання – 7,188 грн. за 1 м.куб. З 1 жовтня по 30 квітня, якщо обсяги споживання не перевищуватимуть 200 м.куб на місяць, тариф становитиме 3,6 грн. за 1 м.куб, а при споживанні понад 200 м.куб на місяць – 7,188 грн. за 1 м.куб, - зазначає Ганна Павленко.

Вона пояснює, що можна виділити три основні компоненти, з яких складається тариф: вартість ресурсу (в якому міститься його придбання або видобуток); вартість експлуатації та створення інфраструктури для транспортування ресурсу до кінцевого споживача; інвестиції для підтримки та відновлення системи транспортування.

Перелічила Ганна Павленко і основні чинники формування цін на природній газ для потреб населення. Серед них: розрахункова ціна природного газу як товару із урахуванням витрат НАК "Нафтогаз України", збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, розрахунковий середній тариф на транспортування природного газу магістральними трубопроводами, середньозважений тариф на транспортування природного газу розподільними трубопроводами, середньозважений тариф на постачання природного газу та ПДВ.

- На сьогодні склалася така ситуація, коли не підвищивши тарифи до економічно обґрунтованого рівня, ми можемо отримати обмеження у постачанні газу, а в недалекій перспективі навіть поступове знищення газотранспортної інфраструктури, - підкреслює Ганна Павленко.

Вона нагадала, що керівництво держави не залишає напризволяще малозахищені верстви населення перед новими викликами і проблемами – розширено коло претендентів на житлову субсидію, інформаційно-роз'яснювальна робота щодо призначення пільг уже давно розпочалась, на черзі – опрацювання заяв і декларацій про доходи від населення, а окрім цього розроблено програми кредитування для переходу на інші види палива, альтернативні газу.

- За таких умов все більшої актуальності набуває енергозаощадження. А оскільки населення є найбільшим споживачем природного газу, тому економити необхідно кожному з нас, - закликає заступник директора департаменту інфраструктури та промисловості ОДА.

Джерело: 
Мій Кіровоград