У Кіровоград прибула перша партія ліків закуплених державою

Держава забезпечить хворих безкоштовними ліками цього року. Про це повідомила начальник міського управління охорони здоров'я Оксана Макарук, пише "Гречка".

За її словами, Мінохорони здоров'я закупила необхідні по програмам ліки на суму більше 36 мільйонів гривень. Так необхідні медпрепарати отримуватимуть пацієнти з онкозахворюваннями, ВІЛ/СНІДом, туберкульозом, гемофілією, гепатитами, серцево-судинними та судинно-мозковими хворобами.

Оксана Макарук розповіла також, що держава придбала імунобцологічні препарати, тобто вакцини, що обов'язково має отримувати протягом свого життя людина. Із закупленого запасу на суму більше як 2,5 млн.грн. перші поставки вже прибули в Кіровоград.

Посадовець акцентувала увагу і на тому, що пологові будинки міста теж вже мають зараси препаратів-прививоу БЦЖ для новонародження. Лише пологовий будинок #2 очікує зараз прибуття закупленого препарату.

Будуть забезпечені кіроваоградці і наркотичними засобами, що поставляє місцеве КП "Кіровоградфармація". Міський бюджет по мірі надходжень погашає кредиторську заборгованість, а з керівництвом підприємства дійшли згоди, що препарати надаватимуться медикам, незважаючи на борг.

Нагадаємо, на одній із бюджетних комісій Оксана Макарук заявляла, що можуть бути проблеми із забезпеченням наркотичними засобами пацієнтів, оскільки існує заборгованість компенсації по пільговим лікарським рецептам, а також забезпечення онкохворих наркотичними засобами. "Кіровоградфармація" заявляла про те, що не даватиме ліки в борг, оскільки попередній запас, куплений за власні кошти, бюджет ще не погасив, а вони працюють з оптовиками по передоплаті.

Джерело: 
Мій Кіровоград