ПЕРША МІСЬКА ПОЛІКЛІНІКА ОТРИМАЛА ОБЛАДНАННЯ, ЯКЕ ДОЗВОЛЯЄ ДІАГНОСТУВАТИ ОНКОЗАХВОРЮВАННЯ НА РАННІХ СТАДІЯХ

 3 лютого секретар міської ради Іван Марковський та заступник міського голови Сергій Колодяжний відвідали перше поліклінічне відділення "Поліклінічного об’єднання міста Кіровограда", що по вулиці Габдрахманова, повідомляє прес-служба Кіровоградської міської ради.

Вони оглянули і ознайомились із роботою щойно придбаного імуно-ферментного аналізатора, який дозволяє проводити ранню діагностику онкологічних захворювань, вірусних гепатитів та інших інфекційних захворювань, так званих ТОРЧ-інфекцій.
Вартість зазначеного обладнання – майже 250 тисяч гривень. Придбане воно було за кошти міського бюджету, тому й не дивно, що очільники міста побажали ознайомитись із дією новітньої апаратури і, спілкуючись із медиками цього лікувального закладу, дізнатись про першочергові потреби закладу.
Як зазначила начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук, такий апарат був конче необхідний для обстеження кіровоградців, адже до цього часу пацієнтів з підозрами на певні хвороби направляли робити аналізи крові в приватні лабораторії, бо в міських медичних закладах такого обладнання взагалі не було. А проблема раннього виявлення онкологічних захворювань взагалі стоїть на першому місці у Кіровограді. Тож введення у дію новітнього обладнання ще й було приурочене до Міжнародного дня боротьби з раком, який світова спільнота відзначає 4 лютого. 
Отже, запровадження в дію апарата – це ще один метод скринінг-діагоностики, який з допомогою спеціальних онкомаркерів у 95 відсотках дозволяє виявити захворювання передміхурової залози у чоловіків, яєчників – у жінок. Щодо діагностики онкопатології інших органів дає трохи менший відсоток, але визначає наявність проблеми у людини та необхідність направити пацієнта на дообстеження в обласний онкодиспансер. Тому такий апарат для міської медицини був дуже необхідний. Але сказати, що процедури будуть безкоштовними, не можна, адже розхідні матеріали, реактиви для проведення аналізів досить вартісні, тому пацієнту потрібно буде їх оплатити. Але сума буде значно меншою, ніж у приватних клініках.
Потужність імуно-ферментного аналізатора – 96 проб. Отже, одномоментно саме такій кількості осіб можна буде зробити аналізи. Лікарі направлятимуть хворих на обстеження з усього міста.


Також керівники міста ознайомились з роботою центру ранньої діагностики, де на той час проводилась акція щодо безкоштовного УЗД-обстеження, поспілкувались із медперсоналом та пацієнтами. Головний лікар поліклінічного об’єднання Олена Амбарна звернула увагу на те, що певний час через поломку простоює мамограф, бо медичний заклад самостійно оплатити ремонт не може. Також потрібні кардіодатчики для одного з апаратів УЗД. Іван Марковський дав доручення начальнику управління охорони здоров’я Оксані Макарук визначити повний перелік витрат та підготувати документи на внесення змін до міського бюджету для придбання необхідного. 

Джерело: 
Мій Кіровоград