ЯК СТВОРИЛИ ЕНЕРГЕТИЧНУ ПАНІКУ?

Позачергова передвиборча парламентська кампанія в уяві пересічних українців несла в собі 2 (дві) потенційних небезпеки. Перша - теракт (або серія терактів) проти якого-небудь розкрученого політика/політиків. Друга - проникнення войовничих донбаських сепаратистів чи то на Південноукраїнську АЕС в Миколаївській області, чи то на Запорізьку АЕС.

Обидва потенційно небезпечних об'єкти розташовуються в зоні інтересів Російської Федерації. Перший недалеко від Криму, другий по сусідству з Донеччиною...

Як відомо, ні до дня голосування 26 жовтня, ні після нього ніхто в політиків не стріляв. І саморобні бомби «нові народовольці» під ноги київським сановникам теж не жбурляли. Атомні станції функціонували в штатному режимі. Хіба що охорона їх була помітно посилена - і кількісно, і якісно.

Після довгоочікуваного завершення процесу формування уряду (кожен з міністрів при парламентсько-президентській формі правління проходить через «сито» депутатських фракцій і груп), на першому ж засіданні нового Кабміну несподівано трапився конфуз. Головний редактор англомовної Kyiv Post Брайан Боннер (Brian Bonner) вкинув за допомогою Twitter суперсенсацію. Мовляв, на тій самій Запорізькій атомній станції сталася аварія і факт оприлюднив не хто інший як сам прем'єр міністр Арсеній Яценюк.

"І ось, коли здавалося, що гірше бути не може... Прем'єр України каже, що на ядерній станції сталася" аварія", - так виглядала сентенція головреда Kyiv Post.

Оскільки у містера Боннера серед передплатників значаться ВВС, Deutsche Welle, Euronews, Reuters і безліч інших видань, - цивілізований світ через неповну годину здригнувся від думки про чергову "ядерну аварію" в Україні. Її, мовляв, як і катастрофу на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, ретельно намагалися «заретушувати», але правда - завдяки чесності англомовного прем'єр-міністра України - таки вилізла назовні!..
Ви будете сміятися, але жоден з моїх шановних українських колег не вхопився за тему технічних неполадок, що сталися в Енергодарі минулої п'ятниці. Найпопулярнішими новинами поточного тижня залишаються на Запоріжжі напад головного редактора «Субота +» на інспектора місцевої ДАІ (журналіст заступився за дружину, котра була за кермом їхньої автівки, і в якості відповіді за зупинку транспортного засобу вкусив даішника за руку), а також піймання запорізькою Самообороною якогось Інтернет-троля, який заробляв на поширенні «інформації, що підриває цілісність України». Адміна групи «Русский мир» здали СБУ; там начебто зраділи новому «клієнту», позаяк він не проходив у чекістів по базах даних.

Що ж насправді сталося в Енергодарі 28 листопада? Прес-служба компанії «Енергоатом» назвала НП «пошкодженням обмотки трансформатора напруги секції живлення власних потреб». Тобто, ні ДНРівци, ні ЛНРівци, ні спецназівці з Росії до події на Запорізькій станції стосунку не мають. «Автоматика захисту блоку відпрацювала у відповідності з проектним алгоритмом. Блок переведений в холодний стан без зауважень. Радіаційних наслідків немає", - йдеться в повідомленні компанії. Попередня оцінка рівня події за міжнародною шкалою ядерних подій INES - нижче шкали/рівень «0».

«В даний час ведуться роботи з відновлення електропостачання власних потреб блоку. Графіком робіт передбачено включення блоку в мережу 5 грудня», - наголошується в повідомленні «Енергоатому».

"Припускаючи, що це насправді настільки несерйозно, як тепер здається, пропоную Яценюку курс "як говорити про ядерні інциденти без роздування паніки", - підсумував у мікроблозі дуту сенсацію Брайана Боннера московський кореспондент The Guardian.
 

Олег БАЗАК, Гречка

Джерело: 
Мій Кіровоград