У КІРОВОГРАДІ НА АНТИПРЕМІЮ «ШИНА РОКУ» НОМІНУВАЛИ ПРЕЗИДЕНТА, ГЕНПРОКУРОРА ТА МІСЦЕВИХ ЧИНОВНИКІВ

Результати майже місячної роботи з визначення номінантів народної премії «Шина року» презентували сьогодні у Кіровограді, повідомляє Рідний Кіровоград.

Як розповіла керівник громадської організації Інга Дуднік, премія започаткована, щоб посилити відповідальність можновладців та нагадати їм про звітність перед громадою. Активісти ГО «Територія успіху» і«Флора» виступили з ініціативою відзначити тих чиновників, органів влади та місцевого самоврядування, які порушували принципи верховенства права, демократичності, гласності та підзвітності, участі громадян у процесі прийняття рішень органами влади. Протягом місяця організатори приймали заявки від громадян з обґрунтуванням чому той чи інший чиновник заслуговує на антипремію. «На нашу скриньку надійшло більше чимало заявок. Деякі з них довелось відсіяти, адже анонімні заявки ми  не приймали, або не вистачало необхідних аргументів, які б підтверджували, що посадовець заслуговує на народну антипремію».  

Цікаво, що окрім діючих посадовців, громадськість номінувала колишніх керівників ОДА Сергія Ларіна, АндріяНіколаєнка, Олександра Петіка, екс-голову облради Миколу Ковальчука, екс-народного депутата ВіталіяГрушевського. Проте організатори вирішили зупинитись на теперішніх посадовцях. У результаті, нагороди отримають чиновники у чотирьох номінаціях. Також судді конкурсу виокремили одну спеціальну номінацію.  За призначення головою Кіровоградської ОДА колишнього регіонала та за призначення теперішніх прокурорів міста й області антипремії присудили Президенту України Петру Порошенку та Генпрокурору України Віталію Яремі. Організатори зазначають, що поки визначаються, яким чином передаватимуть «нагороди»:  відвезуть персонально до Адміністрації Президента, або надішлють поштою.

Щодо місцевих чиновників, то нагороди присуджувались переважно за антимайданівську діяльність. Так, номінацію «За порушення принципу верховенства права» у зв’язку з нерозділенням політичної та державної діяльності, участь в мітингах у робочий час, за організацію та проведення Антимайдану, премію отримав начальник управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА Віталій Останній.

Номінацію «За порушення принципу верховенства права: незалежності судової системи» отримали два кіровоградські районні суди: Кіровський та Ленінський. Суддів нагородили за протиправні рішення проти майданівців. Нагадаємо, під час подій Євромайдану чимало кіровоградців отримували строки за гратами за участь в мітингах. Тоді ж намагались засудити викладача КДПУ ім. В. Винниченка, голову обласної організації «Просвіта» Олександра Ратушняка. Як пояснила Інга Дуднік, диплом про перемогу в антипремії передадуть головам суду.

 

Голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко виборов народну премію, як той, що не пройшов люстрацію та за участь в Антимайдані.

Єдина премія, що оминула тему Євромайдану, дісталась секретарям Кіровоградської міської ради, теперішньому і колишньому.  Оскільки конкурс «Шина року»  заявлений, як щорічний, то нагороду у номінації«За порушення принципу участі громадян в прийнятті рішень» розділили діючий секретар міськради ІванМарковський та його попередник Ігор Волков. За словами організаторів антипремії, за перебування цих чиновників на своїх посадах неодноразово порушувались принципи відкритості перед громадою , рішення приймались кулуарно, без погодження з кіровоградцями. Зокрема Івану Марковському приписують ігнорування думки громадян при формуванні тарифу на проїзд та при вирішенні облаштування місця для поховання героїв АТО.

Організатори зауважують, що можливо конкурсна комісія присудить ще одну премію «За порушення принципу соціальної справедливості, гуманізму та здорового глузду». Це буде наймасовіша номінація і присуджуватиметься депутатському корпусу Кіровоградської міськради. Премія знайде своїх героїв у разі, якщо під час наступного засідання сесії депутати не проголосують за рішення про облаштування Центру для бездомних у нині пустому приміщенні соціального гуртожитку, що по вулиці Тельмана.

Варто зазначити, що жоден з номінантів на вручення премії не з’явився, хоча, як стверджують організатори, запрошували кожного персонально. Тому вручати статуетки із зображенням шини доведеться у робочий час чиновників.

За словами голови ГО «Флора» Людмила Шестакова, планується, що конкурс стане щорічним: «Ми сподіваємось, що таку премію вручатимемо щороку до річниці революції Гідності. Чиновники мають пам’ятати, що вони повинні працювати для людей, а не власних кишень».

Джерело: 
Мій Кіровоград