Як поводитися в ожеледицю

У найближчі дні ризик постраждати від ожеледиці в пішохідних зонах і на автодорогах буде підвищеним, попереджають синоптики, пише "Сегодня"

У зв'язку з цим фахівці просять громадян бути особливо обережними при пересуванні містом, щоб уникнути травматизму та аварійних ситуацій. Власникам авто рекомендують, по можливості, обмежити використання власного транспорту.

У свою чергу, МОЗ України нагадав прості правила поведінки, які допоможуть уберегтися від зимових травм. Ось головні з них:

- Носіть зимове взуття з глибоким протекторним малюнком на підошві;
- Намагайтеся ходити по тротуарах, які оброблені піском або сіллю, або по непритоптанному снігу на внутрішньому краю тротуару;
- Якщо уникнути обмерзшої ділянки не вдається, то, ступаючи на лід, робіть максимальне навантаження на носок, а не на п'яту;
- Бажано ходити неквапливо, злегка розслабивши ноги в колінах;
- Не тримайте руки в кишенях, щоб знизити ризик падіння і для профілактики тяжких травм;
- Щоб уникнути травм від падіння бурульок, не ходіть близько до стін будинків.

Якщо травма супроводжується сильною кровотечею, потрібно зав'язати шарф, хустку, ремінь на 10-15 см вище місця пошкодження, сильно закрутити їх паличкою. Потерпілого потрібно терміново відвезти в лікарню (протягом 1 години, якщо він знаходиться на вулиці, і 1,5 годин – якщо в теплі). Якщо з якихось причин у цей строк він не опинився в лікарні, джгут розпускають, передавлюючи артерію вище рани, а через 8-10 хвилин знову закручують.

Джерело: 
Мій Кіровоград