Держсанепідслужба області занепокоєна зростанням випадків укусів людей тваринами, хворими на сказ

Минулого тижня зареєстровано 5 випадків звернень за медичною допомогою загальною кількістю 28 потерпілих осіб. Як з’ясувалося, вони були або в контакті з хворими на сказ тваринами (подряпані, ослинені), або покусані.

Держсанепідслужба області вкрай стурбована ситуацією, що склалась. Нагадуємо жителям області, що сказ – дуже небезпечне захворювання, яке без екстреної медичної допомоги і належного лікування може закінчитися смертельно. Тому звертаємося із застереженням: якщо ваші домашні або свійські тварини поводяться нетипово або стався їх падіж, це ж стосується і представників фауни, звертайтеся до спеціалістів з ветеринарії.

Хворі на сказ лисиці втрачають страх перед людьми і тваринами. Вони вдень забігають в населені пункти, кидаються на людей і тварин. Хворі лисиці можуть долати великі відстані - 20-30 кілометрів.

Агресивно ведуть себе хворі коти, безпричинно кусають людей і тварин, намагаються втекти з дому.

Характерні ознаки хворої на сказ собаки - відмова від їжі, води, слинотеча, прояв агресії, параліч задніх кінцівок.

Вірус сказу міститься в слині хворих тварин. При покусах, нанесенні подряпин здоровим людям і тваринам вірус сказу разом зі слиною потрапляє в рани і таким чином відбувається інфікування. Слина з вірусом може потрапити і в малопомітні садна і тріщини на шкірі, слизові оболонки очей, носа, ротової порожнини.

При покусах, подряпинах, нанесених тваринами, обов’язково слід звернути увагу на поведінку тварин. Якщо вона нетипова - звертатись до ветеринарних спеціалістів. Місце покусу або ослинення слід обов’язково промити великою кількістю води з милом і негайно звернутись в лікувально-профілактичний заклад за медичною допомогою.

 

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю

Джерело: 
Мій Кіровоград