Фактор Довгого у втраті першого місця блоком Порошенка

У середу офіційно оприлюднено результати парламентських виборів. Розрив між "Народним фронтом" і БПП на виборах склав 0,3 відсотка. Або менше 51 тисячі голосів.

51 тисяча в масштабах 46-мільйонної країни – це мінімальна перевага. Вона покривається перетоком від однієї партії до іншої 25 тисяч голосів, чого можна було би домогтися ефективною виборчою кампанією в трьох – максимум п'яти округах.

А це, відповідно, потягнуло би за собою суттєві політичні наслідки – адже перше місце "Блоку Порошенка" створило би зовсім іншу атмосферу в переговорах про коаліцію та уряд.

Чому ж не відбулося цього перетоку голосів? Чому "Блок Порошенка" недобрав 50 тисяч до результату "Народного фронту"?

У мене є різні варіанти відповідей на це запитання, але я зупинюся на арифметичному. Ці 50 тисяч були втрачені через "злиті" конкурентам мажоритарні округи. І для аналізу візьмемо результати виборів у 102 окрузі, де внаслідок скупки голосів переможцем оголошено київського корупціонера Олеся Довгого.

Вибори за цим округом відбувалися в атмосфері змови між головними політичними силами Майдану – "Народним фронтом", "Блоком Порошенка" та "Батьківщиною" – разом із Довгим.

І коли лідери "Народного фронту" стверджують, що не "зливали" вибори Довгому – це є неправдою. Безробітний Сергій Лібега був зареєстрований партією Яценюка в окрузі N102 через півтора тижні після того, як там почав балотуватися Довгий. Кампанія кандидата Лібеги була побудована на підігруванні Довгому та укладенні з ним – вдумайтеся! – угоди про чесні вибори. Через це висуванець "Народного фронту" посів ганебне восьме місце на виборах у 102 окрузі. Тому відповідальність Турчинова і Яценюка за обрання Довгого депутатом не менша, ніж в інших політичних сил.

Так само висуванець БПП за цим округом Вадім Бондар свідомо "злив" виборчу кампанію на користь Довгого. Бондар не мав жодної публічної комунікації, не провів жодної зустрічі з виборцями, не оприлюднив жодної статті у місцевих медіа, не поширював листівок.

А тепер повертаємося до питання втрати голосів. Відмова від ведення кампанії мажоритарним кандидатом від "Блоку Петра Порошенка" у 102 окрузі неминуче позначилося на результатах партії БПП. В 102 окрузі отримано найгірший результат БПП у Кіровоградській області – 20,88 відсотків.

Також була відсутня комунікація між Бондарем та керівництвом обласного штабу БПП в Кіровоградській області. Всупереч домовленостям з обласним штабом БПП, напередодні дня голосування, 25 жовтня ввечері Бондар провів заміну в 16 виборчих комісіях, усунувши людей, запропонованих обласним штабом, на відданих особисто йому та Олесю Довгому.

При чому ця заміна відбулася синхронно разом із замінами, які провів "технічний кандидат" Довгого від партії "Батьківщина" в цьому окрузі Олексій Луганов.

За відсутності жодних ознак активності офіційного кандидата від БПП, у підконтрольних Олесю Довгому місцевих газетах, не приховуючись, повідомлялося, що "реальну ставку в окрузі президент робить на Олеся Довгого", що призвело до подальших втрат у рейтингу БПП в окрузі.

Але найбільшого удару по загальноукраїнському рейтингу БПП завдало те, що інформація про "злиття" партією округу Олесю Довгому дійшла до виборців Києва. А ті, пам'ятаючи про корупційне минуле Довгого, екстраполювали негативне ставлення до нього на "Блок Порошенка". Це призвело до втрати рейтингу БПП у столиці, і як наслідок – у загальноукраїнському результаті. Необхідну різницю голосів для випередження "Народного фронту" "Блок Порошенка" міг отримати в Києві як місті з найбільшою кількістю виборців та найбільшим потенціалом нарощення підтримки БПП. Але лише одна помилка – "злиття" округу Довгому – коштувала партії першого місця на виборах!

Дії осіб, причетних до висунення Бондаря фальшивим кандидатом від БПП, складно розцінювати інакше, ніж підривною діяльністю. Тому ми разом з Мустафою Найємом та Світланою Заліщук звернулися до керівництва БПП провести внутрішнє розслідування щодо "зливу" 102 округу, що призвело до втрати результату на виборах та зменшення чисельності фракції. За результатом відсторонити винних у цьому осіб від посад.

Це необхідно зробити не лише для покарання людей, які допомогли корупціонеру стати депутатом, але і для очищення партії напередодні місцевих виборів, аби подібне не повторилося знову. Чекаємо на рішення керівних органів про проведення розслідування.

 

Сергій Лещенко, "УП"

Джерело: 
Мій Кіровоград