У Кіровограді відкрили величезну виставку традиційної української вишивки

Персональна виставка майстрині Віри Залізняк під назвою «І кожна вишивка – частина мого серця» відкрилася в обласному краєзнавчому музеї., пише Акула.  У її доробку є українські пейзажі, багатий світ рослин, натюрморти, вишиті рушники, сорочки і ще багато чого. Віра Іванівна не боїться поєднувати різні техніки. І від цього її витвори стають ще цікавішими.

–  Весь мій рід по-батьковій та по-маминій лініях вишивав, – розповідає жінка. – Тому, мабуть, це десь у  моїх генах закладено. Хоча тато не вишивав, але у нього був обов’язок за вечір зв’язати носки для дітей. Під час навчання мої подруги бігали на дискотеки, а я їм у цей час в’язала тогочасні  модні шапки. Мене допитувалися, чому я не ходжу разом із дівчатами. А мені було набагато  цікавіше посидіти за в’язанням.  

Хоча Віра Залізняк не має художньої освіти, але у її вишитих роботах прослідковується відчуття смаку. Цього разу майстрині представила на глядацький осуд близько 70 власних творів.

– Дома мої роботи висять на стінах, лежать на шафі та у ній, а також у дивані, – ділиться своїми секретами Віра Залізняк. – Син навіть жартував із цього приводу, що я скоро буду вішати свої картини на зовнішніх стінах будинку, а потім час від часу змінюватиму, як випрані речі. Але коли забрала всі свої роботи на виставку, то він сказав, що треба було хоч щось залишити.  

Із оформленням вишивок Вірі Іванівні допомагає її син. Він виготовляє гарні рами, які доповнюють роботи. До речі, саме він найперший критик майстрині. Жінка зізнається – якщо сину не сподобалась вишивка, вона неодмінно буде її переробляти.

Віра Іванівна розповідає, що змогла повноцінно зайнятися вишивкою лише тоді, коли пішла на пенсію. Тепер її робочий день триває вісім годин, але може затягнутися до шістнадцяти-вісімнадцяти. Коли робота кипить уповну, то її рідні виконують забаганки – чи то чаю принесуть із м’яти, або кави без кофеїну. Найбільша мука для жінки – великі релігійні свята. Вона зізнається, що руки самі тягнуться до голки і нитки, тому мусить іти до подруг, щоб утриматися від спокуси.

Також майстриня планує створити цілу виставку вишивок, присвячену життєвому шляху  та творчості Тараса Шевченка.

 

 

 

 

Тетяна Пташник, Акула

Джерело: 
Мій Кіровоград