Кіровоградщина: у 101 окрузі конкуренти зафіксували непрямий підкуп кандидатом від Блоку Порошенка

Минулого тижня до довготермінових спостерігачів  ОПОРИ у Кіровоградській області почала надходити інформація про непрямий підкуп виборців на території 101 ОВО.

 

На днях факт непрямого підкупу виборців оприлюднив у Інтернет-мережі кандидат у народні депутати по цьому ж округу від Радикальної партії Олега Ляшка.

У повідомленнях громадян йшлося про те, що від імені кандидата у народні депутати від Блоку Петра Порошенка Олега Голімбієвського педагогам округу дарують шерстяні пледи. На днях факт непрямого підкупу виборців оприлюднив в Інтернет-мережі кандидат у народні депутати по цьому ж округу від Радикальної партії Олега Ляшка.

На відео у кабінеті директора у приміщенні освітнього закладу невідомі чоловіки знаходять пакети з надписом «Час єднатись. Олег Голімбієвський. Блок Петра Порошенка». У пакетах - пледи та агітаційна продукція.  Кандидат від Радикальної партії розповів спостерігачу ОПОРИ, що відео зняте у навчально-виховному закладі селища Смоліне Маловисківського району.

Сам кандидат Олег Голімбієвський спостерігачу ОПОРИ факт подарунків заперечив: «Це все чорні технології конкурентів. Я такого не роздавав».

Натомість спостерігачі ОПОРИ і далі отримують інформацію з різних населених пунктів округу про вручення пледів від імені цього кандидата.

Вручення подарунків містить ознаки непрямого підкупу виборців. Нагадаємо, що ч. 14 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів» забороняєт проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів.

 

прес-секретар кампанії спостереження Громадянської Мережі ОПОРА в Кіровоградській області

 

Відео Михайла Бевзенка

 

Джерело: 
Мій Кіровоград