Сергій Кузьменко: Запровадження енергоощадних технологій - це можливість розвитку для економіки регіону

В облдержадміністрації відбулось засідання колегії, на якій розглядалося питання підготовки до осінньо-зимового періоду 2014-2015 року. Розпочав засідання голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко. Винесене на порядок денний питання керівник області назвав стратегічним, оскільки такої зими, яка чекає попереду, Україна іще не переживала за усі роки своєї незалежності: зовнішня агресія, що підкріплена енергетичним впливом, реальна війна на Сході, де зосереджені основні запаси вугілля в державі – все це, звісно, не може не вплинути на проходження опалювального сезону.

На рівні центральних органів влади підготовка до зими йде більш ніж напружено. Сергій Кузьменко виділив ті кроки, до яких вдається керівництво держави, аби забезпечити теплом країну. Це і жорсткий режим економії для промислових та підприємств теплоенергетики – доведено показники економії споживання газу на рівні 30%. Налагодження реверсних поставок газу із Європи. Нарощування потужностей українськими газовидобувними компаніями. Разом з тим, за словами Сергія Кузьменка, не припиняються і перемовини із Росією про покриття нестачі об’ємів природного газу для проходження опалювального сезону.

Не менше навантаження в плані підготовки до зими лежить і на місцевих органах влади. Сергій Кузьменко вказав, що там, де є можливість перевести котельні області на мазут її використовують. Не можна зациклюватися на проблемах з вугіллям зі Східних регіонів, варто переключатися на закупівлю твердого палива із Західних областей, або Дніпропетровська, воно хоч і має меншу енергоефективність, але і коштує дешевше. І зірвані тендери через кадрові зміни або через прискіпливу роботу правоохоронних органів це не причина залишати соціальні заклади області без тепла. "Є багато об’єктивних причин, якими можна пояснити зволікання у закупівлях, але нікого вони не цікавлять. Наш обов’язок, як керівників територій – забезпечити придбання вугілля і проходження опалювального сезону у нормальному режимі", - наголосив Сергій Кузьменко, звертаючись до присутніх голів райдержадміністрацій.

Говорив керівник області і про енергетичну незалежність, яка потребує ефективних менеджерських підходів для своєї реалізації. Сергій Кузьменко вказав, що Кіровоградщина, як агропромисловий регіон, має використовувати свій потенціал саме в цьому напрямку для забезпечення власної енергонезалежності. В області добре налагоджена переробка соняшника, відходи з якого необхідно використовувати для виробництва пеллетів. І загалом на паливний матеріал можна перетворювати усі рослинні рештки сільськогосподарських культур, в першу чергу солому. Не варто забувати і про відходи деревообробних підприємств, що також хороший енергетичний продукт. Згадав Сергій Кузьменко про виробництво паливних котлів, які працюють на альтернативних газові джерелах енергії, лінії з їх виробництва також налагоджуються в області.

Голова ОДА вказав присутнім керівникам територій, що запровадження енергоощадних технологій це не просто повинність, а нагальна організація усіх складових процесу. Представників бізнесу потрібно заохочувати вкладати кошти в енергетичну незалежність регіону. "Пошук фахових економістів, які здатні підготувати якісний бізнес-план, представити його у фінансових структурах чи бізнесменам – оце і є шлях до енергонезалежності", - наголошує Сергій Кузьменко.

Джерело: 
Мій Кіровоград