Як відбілювали репутацію кандидата в нардепи

У діє проект "Люстрація.Кіровоградщина". Вирішили поглянути, хто з 76 депутатів Кіровоградської міськради пройшов люстрацію, пише Гречка.

Перевірка чиновника, за інформацією сайту,відбувається за такими критеріями:

Причетність до корупційних схем;

Причетність до порушення законодавства і Конституції;

Причетність до перешкоджання мирним зібранням;

Причетність до застосування насильства;

Заклики до сепаратизму;

Публічне неповажне ставлення до громадян;

Причетність до незаконного лобіювання інтересів власного бізнесу або бізнесу родичів всупереч державним та громадським інтересам.

Як і варто було очікувати, тих хто пройшов люстрацію дуже мало. Але от дехто зі списку кришталево чистих теж викликав питання.

Наприклад, громадська ініціатива стверджує нинішній кандидат в нардепи, а до лютого 2014 представник Партії регіонів у міськраді, Артем Стрижаков, один з небагатьох, хто люстрацію пройшов.

Ще в грудні 2013 захищав дії Януковича і компанії щодо непідписання угоди про асоціацію з ЄС, брав участь у Антимайдані в Кіровограді. Нині ж він позиціонує себе як представника "сучасної опозиції".

Питання викликає і рубрика "Народний резерв". Так там пропонують як достойного кандидата на посаду начальника відділу культури Ігоря Спінула, який у місті прославився у 2012 році, коли без конкурсу і зі скандалами був призначений тодішнім головою ОДА Сергієм Ларіним на посаду директора кіровоградського театру.

Чи то люстрація не працює, чи то окремих людей недолюстровує?

 

 

Джерело: 
Мій Кіровоград