У КІРОВОГРАДІ НЕМАЄ ВАКЦИНИ ВІД ПРАВЦЮ

У Кіровограді немає вакцини від правцю (в народі захворювання відоме як стовбняк). Таку інформацію повідомили читачі, пише Гречка.

"Лікарі в травмопункті сказали, що треба колоти протистовбнячну сироватку, але у них вакцини немає. І в місті певно теж. Запропонували спробувати пошукати у Києві" - розказує читачка.

Але пошуки не дали результату.

Ситуацію прокоментував Олег Рибальченко, начальник управління охорони здоров'я у Кіровоградській області.

"Так, дійсно така проблема є. І не лише у Кіровограді. Протиправцева сироватка була російського виробництва. Зараз реєстрація для препарату закінчилась. Сподіваємось, найближчим часом з'явиться аналог" - пояснив Рибальченко.

У той же час, у разі крайньої потреби пацієнтам можуть вколоти АКДС — препарат, що використовується як коклюшно-дифтерійно-правцева вакцина для щеплення дітей. Чи потрібно робити таке щеплення вирішує медик, адже інші два компонети АКДС вакцина проти коклюшу і дифтерії.

Довідка. Правець - гостре інфекційне захворювання, що уражає нервову систему, викликає тонічні і тетанічні судоми скелетних м'язових волокон, що ведуть до асфіксії. Має надзвичайно високу летальність. Правець може виникнути після будь-яких травм з пошкодженням шкірних покривів та слизових оболонок, забруднених спорами збудника.

 

Джерело: 
Мій Кіровоград