О. Краснокутський про роботу з профілактики негативних явищ у молодіжному та дитячому середовищі

Профілактика негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, запобігання поширенню шкідливих звичок та пропагування здорового способу життя є важливим елементом соціальної роботи, яку здійснює на території м. Кіровограда міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Пункт 6 статті 1 Закону України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю» визначає соціальну профілактику як вид соціальної  роботи,  спрямованої на  запобігання  складним  життєвим  обставинам  сімей,  дітей  та молоді,  аморальній,  протиправній поведінці в сім'ях, серед дітей та  молоді,  виявлення  будь-якого  негативного  впливу на життя і здоров'я дітей та молоді і запобігання такому впливу та поширенню соціально небезпечних хвороб серед дітей та молоді, а п. 9 статті 7 цього ж закону включає утвердження здорового способу життя в сімейному, дитячому та молодіжному середовищі до списку основних напрямів державної політики у сфері соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю.

Життя доводить, що робота за даним напрямом має носити комплексний характер, тобто суб’єкти соціальної роботи мають не просто боротися зі згубними звичками, які, на жаль, все ще досить поширені у середовищі дітей та молоді, а й докладати максимум зусиль до забезпечення функціонування сімей, як першочергових осередків виховного впливу, дотримання законодавства у сфері заборони суб’єктам торгівлі здійснювати продаж алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім, залучати дітей та молодь до активної участі в культурних та спортивних заходах, докладати зусиль для розбудови та підтримки системи позашкільного виховання тощо.

Це означає, що, не применшуючи важливості вербальних методів профілактики негативних явищ, зокрема шкідливих звичок, користі від них можна очікувати лише у випадку поєднання з іншими, подекуди, непрямими методами впливу на дітей та молодь. Керуючись таким принципом здійснення профілактичної роботи у молодіжному та дитячому середовищі, протягом кількох останніх років, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді успішно поєднує підтримку сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, інформаційно-просвітницьку роботу у навчальних закладах міста, проведення, спільно зі службою у справах дітей Кіровоградської міської ради, управлінням торгівлі та сектором кримінальної міліції у справах дітей міського відділку міліції профілактичних рейдів закладами роздрібної торгівлі, активну участь у залучені підростаючого покоління до активного, здорового способу життя та занять спортом, зокрема проведення ігротек на пришкільних майданчиках на початку літнього канікулярного періоду.

Станом на сьогодні на обліку Центру перебувають 1084 сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах, протягом 2014 року їм надано 4713 соціальних послуг індивідуального характеру. Під соціальним супроводом спеціалістів та фахівців із соціальної роботи Центру в поточному році перебували 296 сімей, даної категорії, яким надано 8979 індивідуальних послуг різного соціального спрямування, соціальний супровід 161 родини припинений у зв’язку з вирішенням проблем, що спричиняли складні життєві обставини. Проведено 3 рейди закладами роздрібної торгівлі, під час, на відміну від минулого року, фактів порушень заборони на продаж неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів не зафіксовано. Спеціалістами та фахівцями із соціальної роботи Центру проведено 18 групових заходів на відповідну тематику в навчальних закладах міста (лекції, бесіди, тренінги, відеолекторії), якими охоплено 446 осіб з числа учнівської та студентської молоді. В ході проведення зазначених заходів розповсюджено 217 примірників інформаційної літератури (брошури, буклети), надрукованої у попередні роки.


Останні події в державі зайвий раз доводять, що виховання здорової, патріотично налаштованої молоді має бути одним з пріоритетних завдань органів влади усіх рівнів, тому необхідно поєднувати зусилля органів місцевого самоврядування, батьків, закладів освіти, органів внутрішніх справ, розробляти дієві, а не лише паперові, стратегії популяризації здорового способу життя у дитячому та молодіжному середовищі, знаходити потрібні кошти, та втілювати задумане у життя заради майбутнього України.

 

Джерело: Офіційний сайт Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Джерело: 
Мій Кіровоград