Вся правда про каву

У різних дослідженнях, у різних статтях про цей напій пишуть дуже суперечливі думки. Прихильники кажуть про те, що кава не тільки не шкодить здоров'ю, але дуже корисно для нього! А противники навпаки лякають підвищеним артеріальним тиском і іншими жахами, застерігаючи від вживання кави навіть у малій кількості. Отже, де ж, правда? 

Спочатку розберемося з дієтичним харчуванням, пише Uadiets. Багато методики схуднення припускають вживання кави при дотриманні дієти, кажучи про те, що він дуже добре розганяє метаболізм і запускає обмінні процеси в організмі. Зрозуміло, це стосується до якісної натуральної кави без додавання цукру або молока з вершками. Але є й такі дієтологи, які лякають тим, що кава може бути ініціатором затримки води в організмі і появи набряків, і що взагалі неможливо схуднути, вживаючи його. У цій суперечці мають рацію ті, хто за кавою. З однієї простої причини. Від кави неможливо набрати вагу, адже в ньому немає калорій, і він дійсно прискорює метаболізм. Але тут саме головне - знати міру. Не варто пити більше 3-4 чашок в день, якщо ви здорові і 1-2, якщо є проблеми з серцем. Кава є обов'язковим інгредієнтом багатьох дієтичних меню, і дуже дивно, що в нашому світі стільки людей вважають, що воно може завдати шкоди організму.


Крім того, кава дуже корисно для шкіри і в якості масок, і при вживанні всередину. Що ж прийде кави всі його чудові властивості? Основні компоненти хімічного складу кави - це кофеїн і танін. Кількість кофеїну в зернах в значній мірі змінюється і залежно від сорту кави. Вміст кофеїну в зернах відіграє дуже важливу роль при оцінці якості готової кави. Танін ж є важливим стимулюючим компонентом. Також кава містить амінокислоти, антиоксиданти і ліпіди. Ці речовини відповідають за те, щоб уповільнити процес старіння організму. І ось, ми дійшли до найважливішого властивості кави, особливо для жінок, це його антивіковий ефект. 
Тому прислухайтеся до свого організму, якщо ви любите каву, то пийте його на здоров'я. Але не забувайте про почуття міри, не додавайте до нього нічого. Для того, щоб підсолодити кави, використовуйте тростинний сазах або фруктозу. Ну а якщо ви просто не переносите гіркий присмак кави, то замініть його зеленим чаєм. У його складі дуже багато схожих за дією речовин.

Джерело: 
Мій Кіровоград