ЯК ЗИМУВАТИМЕМО

До початку опалювального сезону залишилося дуже небагато часу, тож питання, наскільки готові до зими комунальні підприємства, бюджетні установи та житловий фонд, – особливо актуальне.

Саме про це йшлося на нараді в Кіровоградській міській раді, яку провів заступник міського голови Геннадій Осетров за участі секретаря міської ради Івана Марковського, начальника головного управління житлово-комунального господарства Олександра Хачатуряна, керівників комунальних підприємств міста, міської філії ПАТ "Кіровоградрбленерго", ВАТ "Кіровоградгаз" та інших.
Зокрема, на нараді йшлося про необхідність належної підготовки внутрішньобудинкових комунікацій, електричних мереж та щитових у під’їздах багатоповерхівок, утеплення підвальних приміщень, забезпечення функціонування ліфтів тощо. Але найбільше присутніх цікавило питання: чи буде відбуватись "віялове" відключення електропостачання споживачам вже найближчим часом. На це начальник Кіровоградського району електричних мереж Микола Гершкул ствердної відповіді не дав, хоча зазначив. що відповідні графіки розроблені, і як тільки надійде вказівка "згори", такі відключення розпочнуться. Першими у місті під такі заходи економії потраплять 101-й мікрорайон, Кущівка, Лелеківка, Балашівка, а далі – інші мікрорайони. Але до таких заходів будуть вдаватись тільки у разі виняткової потреби. Микола Гершкул звернув увагу керівників міста на необхідність подання переліку тих установ та підприємств, де не можна відключати електроенергію через певні виробничі процеси.
Щодо газопостачання, то представник "Кіровоградгазу" дещо заспокоїв присутніх. За його словами, хоча Постанова Кабінету Міністрів і передбачає скорочення споживання блакитного палива на 40 відсотків, в області є всі можливості вкластися у доведені ліміти за рахунок енергозберігаючих заходів у виробничій та комунальній галузях, тож населення жодних обмежень не відчує. 
Протягом серпня – вересня споживання газу відбувається в межах минулого року, перевищення доведених лімітів не спостерігається, фінансові розрахунки здійснюються вчасно.
Останні слова підтвердив і Іван Марковський, зазначивши, що на сьогодні Кіровоград – одне з небагатьох міст, яке повністю погасило борги за минулі та поточні періоди.
Керівники місцевих теплогенеруючих підприємств наголосили на тому, що всі роботи з підготовки до опалювального сезону завершені, а протягом цього тижня триватимуть пуско-налагоджувальні роботи. Розроблені й заходи з економії блакитного палива. Зокрема, міська ТЕЦ переобладнує свої виробничі потужності для роботи на мазуті. На цей вид палива переведено й одну з котелень ДП "Кіровоградтепло" ТОВ ЦНТІ УНГА. Правда, це підприємство ніяк не визначиться, як забезпечити теплом міську дитячу лікарню "Добруджа". Зараз підготовка цього лікувального закладу до роботи в осінньо-зимовий період залишається під питанням. Також залишаються подекуди незаізольованими окремі теплові мережі, особливо це стосується мікрорайону Ковалівка, а це тягне за собою втрати теплової енергії. Завершити всі підготовчі роботи підприємству потрібно вже до 25 вересня. 
Директор КП "Теплоенергетик" Сергій Кравченко, структурним підрозділом якого є міська ТЕЦ, зазначив, що в місті залишається ще кілька проблемних вулиць, де теплові мережі потребують капітального ремонту, – Київська, Гагаріна, Медведєва, Чорновола та інші. Підприємство ж у цьому році всі свої ресурси та потужності спрямувало на переобладнання мереж і комунікацій у селищі Новому. 
– Ми живемо під час війни. Маємо великі витрати – як фінансові, так і людські. Але міська влада робитиме все для того, щоб опалювальний сезон розпочався вчасно, і кіровоградці не відчували проблем із тепло-, водопостачаням, – підсумував Іван Марковський.

Джерело: 
Мій Кіровоград