Правила для здорового серця

15/09/14 06:09 Здоров’я

Не хочете аби вас спіткали серцево-судинні захворювання? Ці поради допоможуть вам бути здоровими, рекомендує Країна здоров'я.

Рухайтесь!
Запишіться в спортклуб або басейн, але перш за все обов’язково порадьтеся з лікарем. Не забувайте прислухатися до свого тіла – виберіть для себе оптимальне навантаження, не перестарайтеся.

 

Харчуйтеся правильно.
Їжте більше овочів, фруктів, риби, менше смаженого і жирного. Крім того, дієтологи радять їсти крупи, рослинні олії і хліб з цільних злаків: вони перешкоджають підвищенню холестерину і тромбоутворенню. І не забувайте про полуницю, брусницю , абрикоси і, особливо, малину. Вони багаті саліциловою кислотою, що нормалізує згортання крові. Причому в сушених ягодах малини її в 20 разів більше, ніж у свіжій. Також багато саліцилової кислоти містить листя малини, тому додавайте його в чай.

 

Слідкуйте за вагою.
Зайві кілограми сприяють підвищенню рівня холестерину, цукру, підвищенню артеріального тиску, у багато разів збільшують ризик виникнення атеросклерозу. Вісцеральні ожиріння (коли жир відкладається навколо внутрішніх органів) і ожиріння в області живота (абдомінальне) – найважливіші чинники ризику серцево-судинних захворювань, причому в групі ризику все частіше виявляються 35-45 -річні.

Джерело: 
Мій Кіровоград