Світ потребує нової стратегії безпеки - Президент України

Президент України Петро Порошенко виступив на відкритті 11-ї Щорічної Зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES). Глава держави відзначив важливість інтеграції України у європейські та атлантичні системи безпеки та необхідність створення нової стратегії безпеки у світі.

«Лише тепер ми зрозуміли, наскільки важлива безпека, і я пишаюся тим, що всі наші європейські, атлантичні партнери розуміють, що сьогодні йде боротьба не лише за територіальну цілісність і незалежність України, але і боротьба за всесвітню безпеку. І це показує необхідність створення нової стратегії безпеки», - наголосив Президент.

«Ми будемо завжди пам’ятати, яку ціну українці заплатили за те, щоб мати можливість жити в іншій країні», - відзначив Президент.

Глава держави наголосив, що вчорашнє рішення про санкції було дуже складним, але Європейський Союз знайшов можливість продемонструвати свою єдність та солідарність з Україною в той час, коли у нього багато власних проблем. «Це – показник того, наскільки Україна близька зараз для кожного лідера, для кожної європейської країни», - підкреслив Президент, додавши, що потреби України вимагають добре скоординованої і ефективної політики не лише європейських країн, а всього світу. Цей підхід було продемонстровано на саміті НАТО у Ньюпорті.

Говорячи про проблему Криму, Президент зазначив: «Кажуть, що ми втратили Крим. Ні, у нас вторгнення до Криму. Але Крим буде знову з нами». Президент підкреслив, що це не буде робитися військовими засобами. «Ми виграємо це економічне, ліберальне змагання за настрої кримчан, тому що ми будемо ефективні, не корумповані, демократичні й вільні», - наголосив Петро Порошенко.

За словами Глави держави, схожим шляхом буде вирішуватися криза на Сході Україні, у деяких районах Донецької та Луганської областей. «Коли ми розпочали мирний процес, мало хто вважав, що ми можемо встановити мир, навіть нетривкий, але все ж таки мир. Але день у день дедалі більше людей починають вважати, що ми досягнемо успіху на цьому дуже складному шляху. І навіть зараз не всі розуміють, наскільки це позитивне відчуття не отримувати щовечора новини про загибель українських солдатів і цивільних», - сказав Глава держави.

Президент наголосив: «Для нас, українців, дуже важливо бути разом. Ми можемо перемогти, лише коли будемо об’єднані. Я пишаюся, що перед початком виборчої кампанії, коли зазвичай внутрішні суперечності сягають найвищого рівня, Україна зараз об’єднана, як ніколи».

Петро Порошенко відзначив високе представництво учасників цьогорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії. «Це дуже важливий жест і ознака солідарності з Україною, щоб ми зрозуміли, що ми не самі у цій дуже важкій боротьбі за нашу свободу і демократію. І традиції Ялти ми продовжимо у майбутньому», - заявив Глава держави.

Президент повідомив про заплановану на 16 вересня одночасну ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у Верховній Раді України та Європейському парламенті. Він відзначив, що ніколи подібне рішення не ухвалювалося в такий короткий термін, та подякував за це Президенту Європарламенту Мартіну Шульцу. Петро Порошенко також висловив подяку всім присутнім на засіданні YES, хто з 2007 року «доклав величезних зусиль для того, щоб підготувати цей історичний документ».

Глава держави запевнив, що найближчим часом буде прийнято антикорупційний закон, і одразу після парламентських виборів Україна продемонструє значний прогрес у боротьбі з корупцією.

Петро Порошенко повідомив про впровадження стратегії реформ «Україна 2020». «Ми проведемо ці 5-6 років, змінюючи країну. Ми змінюватимемо Україну, маючи дуже важливу перспективу для українців – членства у Європейському Союзі, тому що українці склали один з найскладніших іспитів у своєму житті, щоб стати членами Євросоюзу», - підкреслив Президент.

Повідомивши про свої плани наступного тижня відвідати з візитом США та провести зустрічі з Президентом Америки, чільними урядовцями, Петро Порошенко відзначив сподівання отримати у найближчому майбутньому статус союзника США поза блоком НАТО.

Петро Порошенко високо оцінив збереження традиції проведення щорічної Зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії та рішення її організатора провести конференцію «навіть за умови нинішньої окупації Ялти». «Дуже важливо, щоб така форма діалогу тривала постійно. Я переконаний, що в майбутньому у нас буде можливість повернути Ялтинську конференцію туди, де вона завжди була», - сказав Глава держави.

Джерело: 
Мій Кіровоград