Головні лікарі медичних закладів ходять з протягнутою рукою і збирають гроші, де тільки можуть - Яриніч

Вчора відбулося засідання постійної комісії Кіровоградської обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, зазначає Весь Кіровоград.

Було розглянуто кілька питань. Зокрема, обласну комплексну програму соціальної підтримки сімей загиблих учасників АТО, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2014 рік. Цю програму планують винести на розгляд найближчої сесії Кіровоградської обласної ради. Також планується, що депутати облради підтримають пропозицію передати два автомобілі швидкої медичної допомоги, що відповідають вимогам військового часу, батальйонам територіальної оборони.

Окрім цього, під час засідання комісії було розглянуто діяльність комунального підприємства «Кіровоградфармація» Кіровоградської облради. За звітом директора «Кіровоградфармації» Тетяни Гризян, дане підприємство працює успішно і приносить прибутки. Однак, на думку Костянтина Яриніча, голови постійної комісії Кіровоградської обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, нині прибуток не може бути пріоритетним напрямком у діяльності цієї структури.

«В нас йде війна. Ми маємо проблеми з фінансуванням медичного забезпечення постраждалих в зоні АТО. Ми, головні лікарі медичних закладів, ходимо з протягнутою рукою і збираємо гроші, де тільки можемо, маючи при цьому власне кіровоградське комунальне підприємство, яке створювалось якраз на такі форсмажорні ситуації, - зауважив Костянтин Яриніч. – Нині склалася така ситуація, коли розвиток підприємства має відійти на задній план, бо треба підтримати лікувальні заклади, надати їм потрібні ліки. Нам необхідно створити механізм для надання негайної допомоги військовим із зони АТО. Адже програма, яку ми сьогодні розглядаємо, передбачає безоплатну медичну допомогу військовим, а без медикаментозного забезпечення, ми нічого не зможемо зробити, бо на це потрібні величезні затрати. І це не правда, що лікарні можуть самостійно забезпечити ці потреби. Я знаю, що проблема не лише з медикаментами. Майже кожному пораненому військовослужбовцю необхідно пройти томографію, а МРТ на території Кіровоградщини можна зробити лише в трьох місцях. Така процедура має бути безкоштовною для наших бійців і стати соціальним навантаженням на ті заклади, які надають такі послуги».

Костянтин Яриніч також додав, що нині комунальне підприємство «Кіровоградфармація» має не закривати аптеки і аптечні пункти, а відкривати, особливо у віддалених районах області. Саме там, де інші бізнесові структури цього робити не хочуть. «Ми не маємо права робити вигляд, що, якщо в селі лишилося 520 людей, то вони нам вже не потрібні. Треба ж розуміти, що туди ніхто не повезе ліків. А якщо людина потребує знеболювання, я кажу про хоспісних хворих, які кричать від болю. Їх родичі мають щодня їздити в інші райони за ліками. Звісно, я не кажу, що працювати у віддалених селах легко і рентабельно. Але нині, продаючи приміщення аптек за копійки, ми нищимо мережу, яку колись створили. А купувати ж потім доведеться за нормальні гроші. То, може, варто розвивати наше комунальне підприємство у цьому напрямку. Ось таке воно, соціальне навантаження. За рахунок прибутку підприємства треба допомагати нашим військовослужбовцям і відкривати аптеки та відділення там, де їх ніхто не хоче відкривати».

Джерело: 
Мій Кіровоград