В облдержадміністрації обговорили проект обласної комплексної програми щодо соціальної підтримки сімей військовослужбовців АТО

В облдержадміністрації обговорили проект обласної комплексної програми щодо соціальної підтримки сімей військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції, їхніх родин та вшанування пам’яті загиблих.

Як зазначила Віта Атаманчук, дана програма - це комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні з метою фінансової, соціальної, психологічної підтримки учасників АТО та членів їх сімей, сприяння вирішенню їх соціально-побутових проблем, вшанування пам'яті загиблих героїв.

Метою програми є підвищення рівня соціального захисту учасників АТО, членів їх сімей та сімей, члени яких загинули під час здійснення АТО, підтримання їх належного морально-психологічного стану, поліпшення ефективності взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з регіональними громадськими організаціями та іншими юридичними особами у сфері підтримки учасників АТО та членів їх родин.

Програма покликана сприяти реалізації Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Посадовець також зазначила, що мету даної програми передбачається досягнути шляхом надання одноразової грошової допомоги пораненим учасникам АТО та сім'ям загиблих, додаткових пільг, окрім передбачених законодавством, надання учасникам АТО та членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих учасників АТО, комплексних медичних, психологічних та соціальних послуг, забезпечення потреб у медичному обслуговуванні та підтримання рівня здоров'я учасників АТО, увічнення пам'яті загиблих героїв.

Взагалі даний документ передбачає 38 пунктів, що покликані всіляко підтримати постраждалих та сім’ї загиблих героїв, що захищають державу у зоні АТО. Саме обговорення проекту програми викликало досить жваву дискусію серед учасників наради в ході якої було від кореговано низку заходів. Інші пропозиції до програми прийматимуть сьогодні до 17.

За словами заступника голови облдержадміністрації в найближчих планах створення подібних районних програм.

Проект обласної комплексної програми щодо соціальної підтримки сімей військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції, їхніх родин та вшанування пам’яті загиблих, буде розглянутий на сесії обласної ради 19 вересня.

Джерело: 
Мій Кіровоград