На Кіровоградщині створять єдиний координаційний центр для тих, то допомагають військовим

На Кіровоградщині пропонують створити єдиний координаційний центр дій волонтерів та громадських організацій, що допомагають військовим. Таку ідею озвучили сьогодні на зустрічі з такими організаціями в облдержадміністрації, повідомляє сайт Гречка.info
Схему співпраці представив на зустрічі начальник управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА Віталій Останній. Координаційний центр, який складатиметься з декількох людей, збиратиме, систематизуватиме та оприлюднюватиме інформацію про ті чи інші потреби військових. Уся інформація про ці потреби надходитиме на гарячу лінію Контактного центру, телефони якого вже "на слуху". Далі, пояснює Віталій Останній, дані про те, чим потрібно допомогти військовим, їхнім родинам, а також вимушеним переселенцям, передаватиметься у ЗМІ, відповідні структурні підрозділи та інші громадські організації, які мають можливість вирішити цю проблему.
"Ми маємо вести певний облік, взаємозвіт. Якщо вже тим чи іншим допомогли одні громадські організації, то на цьому не варто концентрувати свою увагу. До того ж у центрі працюватимуть з конкретними фактами, іменами, а не анонімно. Все реєструватиметься, а потім раз на певний період звітуватимемо перед ЗМІ" - зауважила заступник голови Кіровоградської ОДА Віта Атаманчук.

У контактному центрі заявляють, що на гарячу лінію вже надходять дзвінки від тих, хто готовий допомогти і не знає як.

Волонтерські організації запевняють, що єдиний координаційний центр необхідний, але завдяки центру можна вирішувати лише ті проблеми, які не потребують негайного вирішення. І саме волонтерські організації мають більше можливостей надавати оперативну допомогу.

Голова ГО "Патріот Кіровоградщини" Вадим Нікітін навів приклад, як один поранений боєць звернувся за допомогою: йому необхідно було терміново доїхати до госпіталя в Одесу. Хлопцеві за декілька годин купили квиток, забезпечили харчами - координаційний центр забрав би більше часу на вирішення цієї проблеми.

 

Джерело: 
Мій Кіровоград